Ми рідко замислюємося, що від їжі, яку ми споживаємо, залежить так багато. І ми зараз говоримо не лише про вагу.
Якщо організм погано приймає їжу, насилу її перетравлює, «огризається» на вас, тоді вам варто подумати про те, як змінити свій раціон, щоб його задовольнити. Найбільше наша травна система любить ферментовану їжу та пробіотики. Дослідження показали, що ці два компоненти здорової дієти не лише покращують травлення, але також впливають на імунітет та емоційний стан.
Що вам потрібно знати про ферментованої їжі, Так це те, що вона здатна виправити ту шкоду, яку завдали травній системі оброблені продукти (до цього списку входить багато чого, починаючи від рибних консервів і закінчуючи чіпсами).
Ми буквально вбиваємо нашу кишкову мікрофлору одним чіпсом!
— каже експерт із правильного харчування Анналея Кребс.
Чим розвиненішим стає суспільство, тим складніше доводиться нашому організму. Щойно захворіли — відразу приймаємо потужні антибіотики, захотіли позбутися стресу — з’їли щось шкідливе. А комбінація антибіотиків та переробленої їжі – це бомба, яка руйнує екосистему бактерій у мікробіомі кишечника. На щастя, ми маємо порятунок — ферментовану їжу!
Читайте також: НОВИЙ ТРЕНД: ВСЯ ПРАВДА ПРО ФЕРМЕНТУВАНУ ЇЖУ
А тепер поговоримо про пробіотиках. Ці хлопці не просто потрапляють у нашу травну систему і «відсиджуються» там, вони живі бактерії, які відразу ж приступають до роботи (допомагають бактеріям кишечника і шлунковим кислотам збалансуватися, вивільняючи ферменти). А ось ці ферменти стимулюють травлення, полегшують процес позбавлення організму від токсинів і сприяють поглинанню поживних речовин. Пробіотики допомагають запобігти попаданню інфекцій, позбавити здуття і запалення, а також вплинути на гормони, що відповідають за наш настрій.
1. Кефір та йогурт
У кефірі та деяких видах йогурту міститься велика кількість кальцію та магнію, а також ферментів та пробіотиків. Регулярне вживання цих продуктів допомагає позбутися таких проблем з кишечником, як синдром роздратованого кишечника, кандидоз і погане травлення.
Єдиний аспект: вибирайте органічні йогурти без високого вмісту цукру, наприклад, грецький. Те, що вам пропонують супермаркети (йогурти з фруктовим наповненням, желе, кріспами), не мають нічого спільного з корисними продуктами.
Читайте також: 9 ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО КИШЕЧНИКА
2. Комбуча
Комбуча (або чайний гриб) – це напій, створений шляхом міксу ферментованого чаю, цукру, грибів та бактерій. Після ферментації комбуча стає газованою та забезпечує організм колонією хороших бактерій, а також вітамінами групи В, ферментами та пробіотиками. Поряд із покращенням травлення, шанувальники комбуча отримають такі бонуси, як:
3. Кімчхі
Ще одна цікава назва. Кімчхі – це корейське блюдо, яке є сумішшю квашених овочів і спецій. Завдяки високому рівню антиоксидантів та пробіотиків, кімчхі вважається одним із найкорисніших для кишечника страв. До того ж воно перешкоджає розвитку раку. При ферментації овочів висока концентрація корисних речовин зберігається, тому вам не потрібно боятися цієї страви лише через екзотичну назву.
Читайте також: ЖИРОСПАЛЬНІ ПРОДУКТИ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ВАМ КИНУТИ ВАГУ
4. Темпі
Можливо ця страва, яка прийшла до нас із Південно-Східної Азії, і виглядає не дуже привабливою, зате вона неймовірно корисна для травної системи. Темпе – це продукт харчування, виготовлений з ферментованих соєвих бобів. Візуально темп трохи нагадує наші хлібці, проте має зовсім інший смак. Цікаво, що з цього продукту можна готувати безліч страв, наприклад веганський бекон. Звучить дивно, але кажуть дуже смачно.
5. вино
Ні, не варто радіти: користь вина для травлення ще не означає, що його можна пити в необмежених кількостях. Але іноді й у розумних дозах – будь ласка. У деяких випадках процес ферментації фактично створює додаткові поживні речовини. У випадку з алкогольними напоями частиною процесу ферментації є синтез вітаміну B. Це означає, що 100 мл вина кілька разів на тиждень забезпечують «мікродоз основних вітамінів групи В» на додаток до переваг пробіотиків.