Для багатьох із нас початок цього року як один тривалий напад хронічного стресу.
Не дивно, що стрес, який триває тижнями, місяцями або навіть роками, може завдати шкоди вашому здоров’ю. Насамперед страждає імунна система. Іншими словами, хронічний стрес може зробити вас сприйнятливішими до хвороб. А це особливо небезпечно в осінньо-зимовий період, коли лютують застуда та грип.
Отже, які негативні наслідки приносить хронічний стрес у ваше життя?
Дослідження 2011 року, опубліковане в Біомедичні дослідження, показало, що стрес призводить до руйнування зубів Коли ви нервуєте, то починаєте мимоволі стискати щелепи, що може призвести до стирання зубів, розхитування і навіть випадання. Крім цього, люди, які перебувають на межі нервового зриву, часто вдаються до таких шкідливих для здоров’я зубів речей, як куріння та зловживання алкогольними напоями.
Вірте чи ні, гормони стресу можуть спровокувати зміни у процесах транспортування, розщеплення та поглинання поживних речовин травною системою. Про це йдеться у дослідженні 2011 року, надрукованому у журналі Journal of Physiology and Pharmacology. Якщо ви відчуваєте незрозумілий біль у шлунку, страждаєте від судом або діареї, винуватцем може бути стрес.
Читайте також: 5 СУПЕРПРОДУКТІВ, ЯКІ ВРЯТУЮТЬ ВІД СТРЕСУ
Переїдання через нерви — це не міф, а реальність. Дослідження в Межі в психології показало, що тривалий стрес може ініціювати викид гормонів, що спричиняють голод. Називаються вони глюкокортикоїдами. Крім того, в стані тривожності вам хочеться висококалорійної їжі, на зразок картоплі фрі та цукерок, а ось потяг до салатів зникає геть-чисто.
Стрес призводить до посиленого вироблення гормонів адреналіну і кортизолу, а хронічний стрес і більше – провокує вашу симпатичну нервову систему і, як наслідок, у вас підвищується кров’яний тиск. У короткостроковій перспективі це не проблема, але згодом постійно підвищений тиск може перевантажувати серце, призводити до пошкодження артерій та утворення тромбів.
Джерело фото: unsplash.com