Закрити
UA
Краса

Як хронічний стрес впливає на ваше здоров’я: 4 приховані небезпеки

Поділись:

Для багатьох із нас початок цього року як один тривалий напад хронічного стресу.

posts-to-db-Фото 1

Не дивно, що стрес, який триває тижнями, місяцями або навіть роками, може завдати шкоди вашому здоров’ю. Насамперед страждає імунна система. Іншими словами, хронічний стрес може зробити вас сприйнятливішими до хвороб. А це особливо небезпечно в осінньо-зимовий період, коли лютують застуда та грип. 

Отже, які негативні наслідки приносить хронічний стрес у ваше життя? 

posts-to-db-Фото 2

Проблеми з зубами

Дослідження 2011 року, опубліковане в Біомедичні дослідження, показало, що стрес призводить до руйнування зубів Коли ви нервуєте, то починаєте мимоволі стискати щелепи, що може призвести до стирання зубів, розхитування і навіть випадання. Крім цього, люди, які перебувають на межі нервового зриву, часто вдаються до таких шкідливих для здоров’я зубів речей, як куріння та зловживання алкогольними напоями.

posts-to-db-Фото 3

Проблеми з травленням

Вірте чи ні, гормони стресу можуть спровокувати зміни у процесах транспортування, розщеплення та поглинання поживних речовин травною системою. Про це йдеться у дослідженні 2011 року, надрукованому у журналі Journal of Physiology and Pharmacology. Якщо ви відчуваєте незрозумілий біль у шлунку, страждаєте від судом або діареї, винуватцем може бути стрес.

Читайте також: 5 СУПЕРПРОДУКТІВ, ЯКІ ВРЯТУЮТЬ ВІД СТРЕСУ

posts-to-db-Фото 4

Проблеми з вагою

Переїдання через нерви — це не міф, а реальність. Дослідження в Межі в психології показало, що тривалий стрес може ініціювати викид гормонів, що спричиняють голод. Називаються вони глюкокортикоїдами. Крім того, в стані тривожності вам хочеться висококалорійної їжі, на зразок картоплі фрі та цукерок, а ось потяг до салатів зникає геть-чисто.

posts-to-db-Фото 5

Проблеми з тиском

Стрес призводить до посиленого вироблення гормонів адреналіну і кортизолу, а хронічний стрес і більше – провокує вашу симпатичну нервову систему і, як наслідок, у вас підвищується кров’яний тиск. У короткостроковій перспективі це не проблема, але згодом постійно підвищений тиск може перевантажувати серце, призводити до пошкодження артерій та утворення тромбів.

Джерело фото: unsplash.com