Закрити
UA
Как исправить осанку: личный опыт
Краса

Як я виправляла поставу та відчувала на собі тейпи

Поділись:

Мій незвичайний досвід.
Як виправити поставу: особистий досвід

Зізнатися чесно, прийшовши до лікаря на огляд, я навіть не підозрювала, що буду настільки здивована і одночасно збентежена тим, яким чином лікар вирішуватиме мою проблему. Але тепер поряд.

Неправильна, вірніше не так, – неідеальна постава турбувала мене з підліткових часів. Якось від шкільного педіатра я навіть почула неприємний діагноз – «кіфоз», а ще одного – «остеохондроз». Але не будемо про них, думаю, все не було настільки погано, а лікарям, які працюють з дітьми, іноді властиво все перебільшувати (нічого не маю проти, мій досвід). І ось я вже в свідомому віці, вперше записалася до спортзалу. Регулярні тренування зміцнили м’язи спини, від чого я трохи випрямилася (до речі, раджу, працює). Але іноді все ж таки біль у плечах від їх неправильного становища давалася взнаки. 

Як виправити поставу: мій досвід

Скажу одразу, звичайно ж, із цією проблемою я зверталася до лікарів, але вони говорили, що нічого аномального у моєму положенні хребта немає. Тобто, по суті, проблеми не було. Але мене турбувала моя постава і я розуміла, що вона може бути причиною мого частого головного болю, того ж болю в плечах, і навіть у шиї. Тому мені було цікаво, чи з цим зможе впоратися нетрадиційна медицина. Я звернулася до медичного центру Dr. Сергієнко. Приїхала я, власне, до його співзасновника – Валентина Сергієнка – широко відомого спеціаліста у своїх колах. Хто він та чим займається?

Валентин Сергієнко кінезіотерапевт

Валентин за фахом – лікар-травматолог та реабілітолог, який веде приватну практику з 2009 року. Свого часу його зацікавила остеопатія та прикладна кінезіологія, які стали йому помічниками у лікуванні та реабілітації пацієнтів. Саме тому він почав застосовувати у своїй практиці не лише класичний підхід до медицини, а й інші, нетрадиційні для нашої країни методи, серед яких остеопатія, прикладна кінезіологія, психокінезіологія і навіть акупунктура.

У чому фішка цих методів?

Під час діагностування лікар, який володіє цими методиками, шукає причину скарги – місця, де м’язи стали слабкими або навпаки – перенапруженими, та становить ланцюжок взаємозв’язків, які призвели пацієнта до конкретної проблеми. Для мене як пацієнта це плюс, тому що лікар допоможе з’ясувати, що стало причиною проблеми і зможе вплинути на цю причину, таким чином усунувши її.

Саме тому до Валентина звертаються люди, яким не може допомогти традиційна медицина.

І ось я прийшла, він глянув на мене і спитав, що турбує. Я говорю, що турбує моя постава, і особливо – лівий бік: з цього боку плече та лопатка взагалі ніяк не піддаються випрямленню. Він мене вислухав, провів огляд, і одразу видав «у вас загорнуті всередину коліна». І я зараз не жартую. “В сенсі? І як це пов’язано?», одразу запитала я. «Повертаючись усередину, вони напружують сідничний м’яз, який тягне за собою м’яз спини, пов’язану з плечем». “І що ми робитимемо?”, Запитала я. «Куди коліна денемо?». «Лягайте на кушетку», відповів Валентин. Пояснити, що відбувалося далі, дуже складно. Але я спробую.

Спершу він перевіряв тонус м’язів ніг, під час якого я відразу зрозуміла, що справи погані та м’язи не можуть чинити належного опору. Далі він почав це виправляти, натискаючи на різні точки і застосовуючи різні прилади, яких я раніше раніше не бачила. Я намагалася ставити запитання, але зрозуміла, що все одно це дуже складно зрозуміти – настільки я далека від цього. Напишу, що було зрештою.

Лікар сфотографував мене після всієї процедури. І показав, як усе змінилося. А все справді стало краще, контури постави покращали.

У ході лікування з’ясувалося, що є якась проблема з 12-палою кишкою (лікар натиснув в одну точку, і мені було боляче, чого не повинно бути). Направив на здачу аналізів, а поки що наклеїв на весь живіт тейпи, щоб заспокоїти кишечник (Валентин – міжнародний викладач з кінезіотейпування та член Спілки спеціалістів з мультитейпінгу).

тейпування, кінезіотейпування

Кілька слів про те, що таке тейпи. Кінезіотейпування – це накладення на певні місця спеціальних еластичних пластирів, що впливають на лімфатичну та кровоносну системи. Можливо, ви бачили на спортсменах різнокольорові пластирі на певних ділянках тіла? Так от, ці пластирі вирішують не лише спортивні проблеми, але також можуть вплинути на будь-яку проблему, пов’язану зі здоров’ям. 

На завершення лікар наклеїв мені тейпи на задню поверхню стегна, щоб активізувати задній весь ланцюжок, по якому м’язи зв’язуються один з одним. І наказав носити їх п’ять днів. Щовечора тейпи потрібно змащувати гелем Vivax, що регенерує. До речі, Валентин – перший, хто вигадав тейпи в комбінації з гелями, щоб поліпшити ефективність перших. 

vivax

Я чесно виконувала всі його рекомендації, і на ніч змащувала пластирі гелем. Через місяць після самого візиту, а потім носіння тейпів, можу сказати, що я дійсно помітила різницю. Мої плечі розпрямилися, і я бачу, що навіть змінилося положення тулуба щодо тіла. І, до речі, я почала швидше бігати.

Щодо самого методу скажу так: це незвично та цікаво. Раджу всім, кого непокоїть певна проблема – не лише постава. Ну а лікарем Сергієнком я вражена. Дивлюся я на нього і розумію, що він наче «у грі»: розгадує головоломку під назвою «людський організм». І в очах така іскра, що починаєш захоплюватися і паралельно розумієш, чому в нього все виходить і чому до нього їздять люди навіть з Канади.