Закрити
UA
Краса

Які вітаміни варто приймати, щоб бути здоровою та щасливою

Поділись:

Питання про вітаміни та мінеральні добавки стоїть перед кожною дівчиною, яка піклується про своє здоров’я та зовнішній вигляд.

Перед тим, як наважитися приймати ті чи інші вітаміни та добавки, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Не всі з них однаково нешкідливі, а у разі передозування все може закінчитися дуже плачевно.

А поки що ми готові відповісти на найчастіші запитання!

posts-to-db-Фото 1

@ritual

Чи можна отримати всі вітаміни з їжі?

В ідеалі ми повинні отримувати всі потрібні вітаміни та мінерали з продуктів харчування, але для більшості з нас це завдання непосильне. Як би ви не намагалися харчуватися правильно, здорово та збалансовано, «вітамінна» частина вашого раціону в будь-якому разі вислизне з-під контролю. Справа в тому, що продукти долають тривалий шлях, щоб опинитися спочатку на полицях у магазині, а потім на нашому столі. Що ми знаємо про них, крім того, що вказано на етикетці? Як і за яких умов вони вирощувалися, оброблялися, доставлялися? Розумний вибір у супермаркеті на користь овочів, фруктів, дієтичного м’яса та молочних продуктів не гарантує, що ви забезпечите себе адекватною порцією вітамінів та мінералів. 

Читайте також: ВІТАМІНИ І ХАРЧОВІ ДОБАВКИ: КОРИСТЬ І ШКОДА

posts-to-db-Фото 2

@ritual

Коли потрібно приймати вітамінні добавки?

Приймати вітамінні добавки можна всім, навіть тим щасливчикам, раціон яких ідеально продуманий та розроблений. Але особливо вони важливі для тих, хто недоотримує вітаміни з їжі. Наприклад, людина, яка перейшла у вегетаріанство або веганство, повинна буде заповнити прогалину, утворену після відмови від продуктів тваринного походження. Тепер йому потрібні вітаміни B12 та D, омега-3 жирні кислоти, залізо, кальцій та цинк. Також обов’язково потрібно проконсультуватися у лікаря вагітним жінкам, які можуть потребувати певних корисних речовин (наприклад, вітамінів С, Е і В12, фолієвої кислоти, кальції, цинку тощо). 

Навіть якщо ви не в першій та не в другій категорії, не думайте, що вам не потрібні добавки. Але приймати вітамінні комплекси без рекомендацій фахівця дуже необережно з вашого боку. У кращому разі ви не помітите жодного результату. 

Читайте також: КРАЩІ ВІТАМІНИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ОЧЕЙ

posts-to-db-Фото 3

@ritual

На які вітаміни та мінерали варто звернути увагу?

Вітамін D: цей вітамін не так просто знайти у звичній їжі, тому лікарі часто вказують на його дефіцит. У той час, як організм може виробляти його самостійно (цьому сприяють тривалі прогулянки під сонцем), є інші надійніші способи. Чим корисний D? Він допомагає організму засвоювати кальцій, що у свою чергу сприяє зміцненню кісток. Не буваєте на сонці – пийте вітамін D у пігулках!

цинк: є важливим мікроелементом підтримки імунітету, особливо важливий під час застуди. Одне дослідження показало, що він скорочує час перебігу хвороби і полегшує симптоми.

Вітамін В3: також відомий як ніацин, цей вітамін «обіцяє» нам хорошу шкіру, відмінне травлення та міцні нерви. Хоча деякі дослідження показують, що він може допомогти хворим на рак та постраждалим від інсульту, вітамін В3 неефективний у зниженні ризику серцевого нападу та інсульту. 

Читайте також: 6 ПЕРЕВАГ ВІТАМІНУ C, ПРО ЯКИХ ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ

Фолієва кислота: чи вітамін В допомагає організму виробляти нові клітини. Найчастіше цю кислоту рекомендують жінкам «у положенні».

Вітамін С: нехай ми часто чуємо про те, що вітамін С підтримує імунну систему, він погано справляється зі своїм «основним завданням» щодо запобігання застуді або швидкого її лікування. Натомість він сприяє зростанню та відновленню клітин тканин, ясен, кровоносних судин, кісток та зубів та покращує освоєння організмом заліза. 

Складіть свій план прийому вітамінів та мінералів із лікарем і буде вам щастя!