Закрити
UA
Краса

Правила сну: як навчитися висипатися

Поділись:

Декілька простих правил, як швидко прокидатися вранці і не почуватися втомленою.
posts-to-db-Фото 1

Щоранку ви відчуваєте ненависть до будильника? Ваш стан після ночі залишає бажати кращого? Тоді у вас точно проблеми зі сном і настав час навчитися висипатися. Насправді немає нічого складного, головне вміти прислухатися до власного організму.

Цикли сну

Найголовніша таємниця висипання – це цикли сну. Вони потрібно добре розбиратися, щоб прокинувшись, не почуватися втомленим. Секрет полягає в тому, що необхідно прокидатися не тоді, коли задзвенить будильник, а на певному циклі сну.

Читайте також:5 ПРИЧИН БЕЗСОННИЦІ, ПРО ЯКІ ВИ МОГЛИ НЕ ЗНАТИ

Усього існує п’ять стадій сну. Перша — найтендітніша, вона знаходиться на межі між сном і неспанням. У цьому циклі вас легко розбудити за допомогою шуму автомобіля, що проїжджає, або гучних розмов поруч.

posts-to-db-Фото 2

Друга стадія – глибша стадія, коли мозкові хвилі сповільнюються, а рух очей припиняється. Третя і четверта стадія — глибокий сон, під час якого ми бачимо сни, проте процеси в організмі зупиняються. 

П’ята стадія, іменована як REM-стадія, вона потрібна мозку для обробки всієї інформації, що надійшла протягом дня, і саме з неї ми виринаємо назад в неспання (і дуже часто запам’ятовуємо сон, який нам снився перед пробудженням). На цій стадії ритм серця частішає, тиск підвищується і організм сам готується до пробудження.

Читайте також:СОЛОДКИХ СНОВ: ЯКІ ПОЗИ ПІД ЧАС СНУ БЛАГОДІЙНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Для повноцінного відпочинку нам необхідно пройти всі п’ять циклів, кожен з якого триває не менше 90 хвилин. Так що, якщо ви перервали якийсь цикл через будильник, знайте, ви точно не виспитеся. Тобто вам необхідно бачити сни, щоб досягти п’ятої стадії.

 

Правило «ДО 23:00»

posts-to-db-Фото 3

Ви повинні дотримуватися цього правила, адже воно — запорука гарного самопочуття. Вчені довели, що наш організм виробляє мелатонін (гормон сну) у період з 22:00 до 24:00, тому в цьому проміжку часу легше заснути. 

Читайте також: ДОЛОЙ ЗИМОВУ СПАЧКУ: ЯК СПРАВИТИСЯ З СИНДРОМОМ ХРОНІЧНОЇ Втоми

Також необхідно обчислити тривалість сну, щоб можна було комфортно почуватися при пробудженні. Іншими словами, якщо вам потрібно прокинутися о 7-й ранку, і почуватися при цьому чудово, то вам потрібно 7,5 годин сну (п’ять 90-хвилинних циклів), тобто заснути вам потрібно о 23.30, тобто лягти спати вам потрібно о 23.00. дати собі 30 хвилин на засипання.

Ці прості закономірності допоможуть вам впоратися зі своїм безсонням, навчитися контролювати сон і відчувати себе завжди бадьоро після пробудження.