Щоденний догляд за волоссям – «робота», яка потребує методичного підходу. Перевіряємо, чи ви робите правильно!
Про правила догляду за волоссям розповідає Наталія Балабанова, топ-стиліст, президент міжнародної асоціації Intercoiffure Mondial в Україні. Вона бере участь у створенні глобальних трендів та працює індивідуально з клієнтами у власному салоні Natasha Balabanova beauty salon у Києві.
Насамперед: стрижка та фарбування чи догляд за волоссям?
Я рекомендую спочатку догляд (якщо це не кардинальна зміна довжини), а тільки потім стрижку і фарбування. Догляд за волоссям – обов'язкова домашня чи салонна програма! Без нього стрижка буде виглядати не повноцінно: волосся електризується, злипне і важке на вигляд, тьмяне без блиску, коріння жирне, а кінці сухе і ламке, немає об'єму. Тому пам'ятайте: хоч би яку модну техніку фарбування ви не вибрали, колір або бажаний відтінок не стануть прикрасою на неживому волоссі з непридатною стрижкою.
Моя думка: варто підбирати засоби для волосся за допомогою свого перукаря, а не купувати самостійно у магазинах та супермаркетах. Продавець магазину не несе відповідальності за ваш вибір, а майстер салону «веде» ваше волосся – постійно рекомендує та коригує кількість необхідних позицій.
Що таке правильний, комплексний догляд?
Часто стикаюся з тим, що багато хто, використовуючи преміальні продукти, має недоглянуте волосся. Причина – порушення етапів догляду. Їх має бути мінімум чотири. Щоб побачити повноцінний результат, варто вибирати усі кошти з однієї лінійки, одного бренду. Але навіть з правильним відходом будинку не варто відмовлятися від салонних процедур: це не взаємовиключні, а підходи, що доповнюють один одного.
1 етап: ОЧИЩЕННЯ
Мити волосся шампунем рекомендую в кілька підходів, якщо є гарна піна - два нанесення, якщо ні - можна, можливо і три. Важливо добре розподілити шампунь по долонях та масажними рухами нанести на шкіру голови та волосся.
Періодичність миття індивідуальна та залежить від типу шкіри голови. У середньому – через день чи щодня. Суха шкіра – через максимум 2 дні. Щодня можна мити голову спеціальними шампунями для частого використання.
2 етап: НАПОВНЕННЯ
Очищаючи волосся, шампунь «піднімає» лусочки. Якщо ми пропускаємо другий етап - маску або кондиціонер, що змивається, які наповнюють кортекс волосся і закривають лусочки, волосся так і залишиться стирченим і неслухняним.
Кондиціонер або маску, не втираючи в шкіру, наносимо, трохи відступивши від коріння волосся і легкими рухами, що масажують, розподіляємо по всій довжині. Рекомендую після нанесення маски розчісувати волосся і добре розігрітим рушником накрити його до повного остигання. Цей простий трюк – свого роду реабілітація для пофарбованого в блонд, кучерявого або дуже довгого волосся. Маску зазвичай використовують раз на тиждень. Але якщо структура волосся сильно пошкоджена від знебарвлення, можна нанести маску на всі пошкоджені ділянки і залишити на добу, а потім змити.
3 етап: ЗАХИСТ І ДОГЛЯД З НЕЗМИВНИМИ ЗАСОБИМИ
Після цього обов'язково на вологе волосся нанести живильний кондиціонер (на всю довжину волосся) і масло (на частину волосся від середини до кінчиків), злегка розтерши кошти. Це зробить волосся еластичним і захистить його від зовнішніх несприятливих факторів та термообробки. Вони блищатимуть і легко розчісуватимуться.
4 етап: ФІКСАЦІЯ
Якщо ви любите фіксуючі засоби, використовуйте піну або лосьйон для укладання волосся.
Фото: Павло Щебликін
Статті по темі:
МАЙСТЕР КАЖЕ: ЯК ПРАВИЛЬНО ДОХОЖУВАТИ ЗА фарбованим волоссям
МИ ЇХ ВТРАЧАЄМО: ЯК СПРАВИТИСЯ З ВИПАДЕННЯМ ВОЛОССЯ В МІЖСЕЗОННІ
ЯК ПРАВИЛЬНО НАНОСИТИ ЗАСОБИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ВОЛОССЯМИ
Більше від