Закрити
UA
Краса

Ширше коло: як набрати вагу та не нашкодити здоров’ю?

Поділись:

У той час як одні зі шкіри он лізуть, щоб скинути парочку зайвих кілограмів, інші мріють про округліші форми. Другого досягти набагато складніше, але ми знаємо кілька способів.

GettyImages-115592111

Поглинання шоколадок, бутербродів з шинкою та салатів з майонезом навряд чи допоможуть вам набрати вагу так, щоб не зашкодити здоров’ю. Адже не лише схуднення, а й набір ваги потребує дотримання певних правил. Інакше можна заробити:

  • гострий холецистит
  • панкреатит
  • проблеми зі шкірою
  • порушення роботи кишечника
  • гормональний дисбаланс

Насамперед вам слід звернутися до лікаря та пройти комплексне обстеження. Потрібно визначити причину недостатньої ваги і розібратися з нею. Якщо ви були мініатюрні з дитинства, та й у зрілішому віці ніколи не важили більше 50 кілограмів, то, швидше за все, у вас просто швидкий метаболізм.

Читайте також: ПРОТИ СИСТЕМИ: ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДТРИМУВАТИ ВАГУ, ЯКЩО ВИ ДОСЯГЛИ БАЖАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

posts-to-db-Фото 2

Зловживати продуктами харчування таки не варто. У всьому треба знати міру. Харчування має бути частим (5-6 разів на день), необ’ємним і, звичайно, нешкідливим. Не забувайте, що вам, так само як і худне, фаст-фуд протипоказаний. Забудьте про газування, чіпси, напівфабрикати і копченості. Їжа має бути калорійною, але не шкідливою. Ваш варіант – жирна риба, горіхи, сир, птах зі шкіркою, яловичина. Хліб беріть будь-який, їжте макарони та картопля. На солодке – чорний шоколад, козинаки, халва. Якщо ви противниця спортивного харчування (гейнерів), спробуйте приготувати собі поживний коктейль удома: збийте сир, молоко та пару бананів із горіхами.

Якщо ви раніше харчувалися мало, до їжі варто звикати поступово. Вводьте нові продукти обережно, начебто даєте прикорм дитині. Адже може статися так, що ваш організм буде не готовий до якогось продукту. Ви, звичайно ж, можете вживати вдвічі більше калорій (замість 2000 вживати 4000 ккал), але переварити таке непросто, тому найоптимальніший для вас варіант – додавати перекушування після кожного з основних прийомів їжі. Останній раз можна поїсти за 1,5 години до сну, обравши щось рідке, наприклад смузі, солодкий сир або пюре.

Пити потрібно багато, тому що вода є не лише головною складовою організму, а й засобом, який відповідає за виведення токсинів. У вашому випадку, коли ви не обмежуєте, а навпаки, завантажуєте організм продуктами, це просто необхідно.

Фото: Gettyimages, unsplash.com