UA
RU

Як правильно підтримувати вагу, якщо ви досягли бажаних результатів

Редагувати переклад
Ми звикли, що нашому тілу необхідно або схуднути, або погладшати. А як щодо золотої середини?

Зміст:

Схуднути чи погладшати — те, про що мріяла кожна дівчина хоча б раз у житті. Ми старанно виношуємо цю ідею, потім працюємо над нею і, зрештою, отримуємо бажаний результат. Але як утримати ту вагу, до якої ви прийшли? Як не дати собі слабинку? І що означає «перебувати у фазі підтримки ваги»? Ми розповімо у цій статті.

як підтримати вагу

Що таке підтримання ваги?

Здавалося б, дуже банальне поняття, але якогось конкретного визначення цієї фази немає. Коли ми говоримо про підтримання ваги, то, по суті, маємо на увазі утримання від значної зміни ваги — чи то збільшення чи зменшення. Для деяких підтримання ваги це те, чим вони займаються все своє життя. 

Багато дівчат впевнені, що у них вага постійно коливається і що за ніч можна набрати кілограм, а то й два, тому фаза підтримання ваги – це не про них. Насправді наші тіла не здатні створити стільки жирової тканини менш ніж за день. Починаючи з нюансів травлення та закінчуючи коливаннями рівня гормонів, наше тіло постійно змінюється. Оскільки ці процеси відбуваються на багатьох етапах нашого життя, іноді наша вага відрізнятиметься.

Тому підтримання ваги - це не статична одиниця, і показник на терезах може зменшуватися або збільшуватися, але незначно. Коли таке відбувається, не варто думати, що ви вийшли з фази підтримки ваги і повернулися до моменту, коли знову варто худнути або одужувати. Справа в тому, що коли ми підтримуємо нашу вагу, ми не бачимо радикальних змін, але нам слід запрограмувати себе на те, що вони можуть статися.

Читайте також: БІЛКИ АБО ВУГЛЕВОДИ: ЯК МАЄ ВИГЛЯДІТИ ПРАВИЛЬНИЙ СНІДАНОК?

З чого починати підтримання ваги?

Іноді нам важко зупинитися і усвідомити, що ми справді перебуваємо у добрій вазі, нам не потрібно більше вносити будь-яких істотних змін. Коли справа доходить до потрібної позначки, головне прислухатися до самої себе: оцініть своє самопочуття, проаналізуйте наскільки ваше тіло справляється з навантаженнями. Як тільки ви отримаєте позитивні відповіді на запитання до свого тіла, ви вступите у фазу підтримання ваги.

Це безумовно легше сказати, ніж зробити. Так легко потрапити під вплив соціальних мереж та соціальних норм! Не дивно, що у нас виникають проблеми, коли ми досягаємо бажаного, але не відчуваємо цього щастя. Тільки ви повинні чітко вирішити, коли починати підтримувати вагу.

здорова вага

Що таке здорова вага?

Можливо, це найпоширеніше питання з усіх. Щоб дати точну відповідь, необхідно розглянути наступні п'ять компонентів:

  • метаболізм;
  • м'язову масу тіла;
  • історію ваги;
  • ІМТ;
  • відсотковий вміст жиру в організмі.

Коли ми дивимося на вагу виключно з медичної точки зору, ставлення м'язової маси тіла до жиру тіла є одним із найважливіших компонентів його складу. З урахуванням вищесказаного, рекомендовані діапазони сильно різняться залежно від статі та віку, а іноді взагалі буває важко отримати точний вимір складу тіла.

З цієї причини при розгляді складу тіла важливо, щоб ви порадилися з лікарем та дієтологом, щоб визначити, що краще для вас.

Тіло кожної людини різне, «здорова вага» однієї людини не застосовується до іншої. Те, як ви почуваєтеся, як ви використовуєте своє тіло і як ви підживлюєте його, необхідно враховувати при визначенні того, яка вага для вас читатиметься здоровим.

Читайте також: ГОЛОВНІ ОЗНАКИ, ЩО СТРЕС ВПЛИВАЄ НА ВАС БІЛЬШЕ, НІЖ ВИ ДУМАЄТЕ

підтримання ваги під час стресу

Сценарії підтримання ваги

У зв'язку з тим, що у житті трапляються різні ситуації, перебувати у фазі підтримки ваги який завжди легко. Ми розглянемо кілька сценаріїв, коли нам може здатися важко перебувати у фазі, але все ж таки реально.

Сценарій: Стрес

Стрес грає велику роль у всіх наших повсякденних діях та виборі. Хоча нам потрібен стрес з багатьох причин, надмірний хронічний стрес має тенденцію завдавати значно більшої шкоди, ніж користі. Цей вид призводить до вивільнення занадто великої кількості кортизолу, який може зіпсувати показники ваги.

Важливо тримати стрес під контролем, намагаючись підтримувати свою вагу. Управління стресом - це не легковажна, марнославна діяльність, вона абсолютно необхідна для вашого здоров'я та благополуччя.

Керувати стресом можна по-різному, починаючи від ведення щоденника і закінчуючи різними психологічними марафонами. Якщо ви ще цього не зробили, знайдіть час, щоб знайти собі хобі або заняття, яке відверне вас від основних джерел стресу.

підтримання ваги та звички

Сценарій: Звички

На шляху до досягнення певної ваги у вас могли сформуватися певні правильні звички, за допомогою яких ви прийшли до мети. Але часто так відбувається, що при «здоровій» вазі ми перестаємо слідувати їм і знову уникаємо мети.

Намагайтеся дотримуватися звичок, якими користувалися під час схуднення або набору. Ви збільшили кількість овочів у раціоні? Чи стали пити більше води? Ходили тричі на тиждень у зал? Не припиняйте цього робити і після того, як побачили бажаний результат. Ця запорука ідеальної фази підтримання ваги.

Сценарій: Відносини з їжею

Оскільки наше життя змінюється та розвивається, наші відносини з їжею роблять те саме. Коли ми схвильовані і почуваємося чудово, нещасні і почуваємося розбитими, найчастіше їжа є поруч. Знання себе та своїх стосунків з їжею може бути ключем, який вам потрібен, щоб залишатися у тій самій вазі за будь-яких обставин.

Витратьте час на те, щоб дізнатися про себе і свої стосунки з їжею. Чи впливає настрій на звички харчування? Їжа приносила вам естетичну насолоду? Знання того, як розум та емоції впливають на ваші харчові звички, може допомогти орієнтуватися у раціоні, коли життя кидає вас у глухий кут.

Тепер ви знаєте, що зовсім не складно підтримувати вагу, головне, дотримуватися простих правил.

Фото: unsplash.com

Статті на тему