UA
  RU

  Сльози — не прояв слабкості… Чому плакати корисно?

  ​​Сльози — це не означає, що ви вже не тримаєтесь. Це означає, що ви допомогли собі й перестали витрачати сили на утримування напруги.


  Сльози звільняють і знеболюють. Зі сльозами організм виділяє природний «опіум» для полегшення болю.

  Силою утримувати сльози — це боротись самому з собою. Можна навчитись цього не робити. І зберегти свої сили.


  Заборона на сльози — це установка, яку можна змінити. Вона утворюється тоді, коли комусь поряд було важко витримувати ваші сльози. І доводилось тримати їх в собі, щоб нікого не бентежити.

  Але це вже справа кожного — справиться зі своїми переживаннями поряд із людиною, яка має право полегшити свій біль своїми слізьми.

   


  5 наукових фактів, чому плакати корисно:

  1-Сльози зволожують

  Сльози відповідають за те, щоб очі не пересихали. Працюючи за комп’ютером та читаючи новини з екрана телефону, наші очі часто пересихають. Тому лікарі рекомендують поплакати.  2-Сльози вгамовують біль

  Сльози допомагають вгамувати не тільки емоційний біль, але і фізичний. Сльози сприяють виробленню енкефалінів. Ця речовина по своїй дії схожа на морфін, який знижує больові відчуття.


  3-Сльози очищують

  Сльози очищують не тільки поверхню очного яблука, але і весь організм в цілому. Разом зі слізьми з організму виводяться токсини і гормони стресу.

  4-Сльози допомагають


  Не дарма в стресових ситуаціях нам кажуть, що треба поплакати. Це не слабкість, а захисний механізм організму. Сльози допомагають перенести стресові ситуації та згладити їхні наслідки. Після плачу пульс і дихання сповільнюються, м’язи тіла приходять в розслаблений стан, тиск нормалізується.

  5-Сльози захищають

  Фермент лізоцим, один з компонентом сліз, має сильну антибактеріальну та противірусну дію. А попадання сліз в ніс робить захист ще ефективнішим.

  Ось так, сльози — цілком ефективна реакція організму на стрес, яка допомагає покращити фізичне та емоційне здоров’я.

  Плачемо час від часу на шляху до перемоги України

  Авторка: психотерапевтка Анастасія Свердел

  Photo by Verne Ho on Unsplash

  Інформація: https://t.me/psy_support

  Статьи по теме