Закрити
UA
Краса

Спорт та алкоголь: що потрібно знати і чого уникати

Поділись:

Після насиченого тижня так і хочеться розслабитися з келихом вина або випити коктейль у новому барі в компанії друзів. Проте думка, що ЗОЖ та алкоголь — речі несумісні, швидко проноситься в голові та викликає дисонанс.

Чи це дійсно так, розібралася wellness-coach, засновниця BeautyCamp та автор фітнес-програми Fizra.com.ua Ольга Сухова.

posts-to-db-Фото 1

Алкоголь vs організм

Багато хто напевно не раз чув, що алкоголь у розумних заходах може бути корисним для організму: нібито він розслаблює, покращує апетит, підвищує тонус судин.

Читайте також: 5 несподіваних речей, які вас старять

Щоб остаточно розібратися в цьому питанні, достатньо подивитися, що відбувається з нашим тілом, коли як розрядка ми вибираємо келих, а не щось корисне. Розкладемо все «по поличках».

Кровоносна система. Етиловий спирт, що входить до складу алкогольних напоїв, має властивість склеювати еритроцити – кров’яні тільця, які переносять кисень. Коли еритроцити склеюються, це призводить до закупорки кровоносних капілярів та кисневого голодування всіх органів та тканин.

Мозок. Ви, напевно, бачили, як у людини в стані сп’яніння заплітаються язик і ноги, він втрачає пильність і уважність. У довгостроковій перспективі алкоголь сприяє ослабленню пам’яті та повільної психічної деградації. Він змінює рівень нейромедіаторів, які відповідають за обробку зовнішніх подразників, емоцій та поведінку.

posts-to-db-Фото 2

Підшлункова залоза. «Безпечних доз» алкоголю для підшлункової немає. Цей той орган страждає від будь-якої кількості спиртного. Крім того, порушується обмін речовин, що призводить до набору ваги, а в деяких випадках навіть до діабету. Часто алкоголь стає причиною розвитку панкреатитів.

Читайте також: 3 причини уповільнення метаболізму

Кишеньник. Якщо на стінки тонкого кишечника постійно впливає алкоголь, змінюється структура клітин та порушуються функції органу: він гірше вбирає корисні речовини. Згодом можуть утворитися виразки.

Шкіра. Втрата еластичності та передчасне старіння – прямі наслідки вживання алкоголю. Оскільки організм сприймає його як отруту, печінку та нирки роблять все можливе, щоб якнайшвидше вивести шкідливі речовини з організму, що призводить до зневоднення. Від цього в першу чергу страждає шкіра, яка стає дуже сухою та шорсткою.

posts-to-db-Фото 3

Алкоголь vs тренувальний процес

Особливу увагу слід приділити вживанню алкоголю при плануванні спортивних навантажень, адже він може вплинути як на тренувальний процес загалом, так і на якість тренування.

Читайте також: П’ять фітнес-звичок, які зводять нанівець користь від тренувань

Головне, що варто запам’ятати: не можна займатися спортом після вживання алкоголю, це є небезпечним для здоров’я. Навіть після випитих 50 мл високоградусного алкоголю має пройти не менше 48 годин, щоб організм знову був готовий до фізичного навантаження.

Якщо вечір був приємним та алкогольним, утримайтеся від тренувань з похмілля. Особливо не варто підвищувати кардіонавантаження, щоб не перевантажувати серце.

Не слід забувати, що вживання спиртного порушує якість сну. Втративши відновлення, організм уповільнює прогрес у тренувальному процесі.