Повний гід по сухому шампуню: чи можна ним користуватися, як часто це робити, чи шкодить він волоссю і який вибрати? Розібралися разом із експертом.
Зміст:
Коли потрібно побувати в кількох частинах міста за один день, забігти в офіс, зробити всі особисті, сімейні та робочі справи, хочеться виглядати відповідно. Особливо це стосується чистоти та доглянутості волосся.
У подібних ситуаціях на допомогу приходить незамінний сухий шампунь. Варто кілька разів розпорошити рідину з флакона на волосся, збити пасма і йти підкорювати цей світ. Але чи корисний сухий шампунь, як про це говорять рекламні ролики, і наскільки часто можна ним користуватися? Ми вирішили розібратися в цій темі і поставили актуальне питання про користь та шкоду сухого шампуню експерту.
Читайте також: 7 важливих поживних речовин для здорового волосся
Звичайний шампунь видаляє зі шкіри голови і волосся бруд, піт і ороговілі частинки шкіри, тоді як головна функція сухого – вбрати жир і надати волоссю лише вид чистого. Його використання не повинно скасовувати повноцінну процедуру миття голови.
Сухий шампунь не замінює звичайний. Він потрібний для створення ефекту чистого волосся.
Читайте також: Як старіє волосся: все, що вам потрібно знати
При частому застосуванні сухого шампуню шкіра голови забивається. У цибулини волосся, що у лунці, накопичується бруд навколишнього середовища, вихлопні гази, пил, стайлінгові засоби та інше. Коли шкіра голови покрита цією плівкою із бруду та жиру, вона, як і волосся, не дихає. Це може викликати запалення, свербіння та почервоніння,
– Коментує стиліст по волоссю Яна Цисарук.
Добра мета – дати волоссю за допомогою сухого шампуню свіжіший вигляд – обертається тим, що фолікул закупорюється. Згодом бруд накопичується у волоссі і на шкірі голови, а щоб фолікул залишався чистим, дихав і ріс, його треба видаляти.
Читайте також: 8 неекологічних бьюті-звичок
Головна функція сухого шампуню – вбрати зайвий жир, але, як і всі інші частини нашого тіла, шкіра голови його потребує, так як це невід’ємний аспект здоров’я волосся. Комбінація сухого шампуню, жиру та закупорених фолікулів може призвести до випадання та уповільненого зростання волосся.
Читайте також: Зірки, які подвигнуть вас поміняти зачіску
Яна Цісарук каже, що володаркам сухої шкіри голови шампунь робить ведмежу послугу: підсушує її ще більше, оскільки містить у складі абсорбуючу властивість, яка поглинає сальні виділення шкіри голови.
Чи варто взагалі використовувати сухий шампунь, якщо він не так і дружелюбний до шкіри голови? Яна радить не зловживати засобом, адже шкода від нього є.
Коли довгий час вам потрібно виглядати свіжо і доглянуто, будь у вас весілля, побачення, випускний або довгий переліт, сухий шампунь додасть прикореневий об’єм і не дозволить волоссю швидко забруднитись.
У дощову погоду можна використовувати сухий шампунь, як засіб, що відштовхує вологу. З ним ви забудете про невдалий ефект мокрого волосся, якщо випадково потрапите під зливу.
Читайте також: 5 речей, які негативно позначаються на стані волосся
Якщо ви вирішите використовувати сухий шампунь, варто мінімізувати його шкоду для волосся та шкіри голови за допомогою кількох порад:
Пам’ятайте, що волосся можна щодня очищати від надлишку бруду та шкірного сала. Якщо виключати сухий шампунь ви не хочете, не зловживайте і не використовуйте засіб регулярно.
Читайте також: Жирне волосся: причини та методи лікування
Стиліст по волоссю Яна Цисарук рекомендує зупинити свій вибір на наступних сухих шампунях:
[product_gallery id=165395]