Все, що ви хотіли знати про бакучіол
Популярність інгредієнта щороку зростає. Тільки у Tik-Tok відео з хештегом #bakuchiol налічують 240 мільйонів переглядів. І він дійсно вартує такої популярності. Адже це потужний інгредієнт для догляду за шкірою рослинного походження, який допомагає впоратися з усіма ознаками старіння одночасно, ефективний під час боротьби з акне і підходить навіть для чутливої шкіри. І його ефективність науково доведена. Тому ми вирішили дізнатись у Наталії Деркач, кандидатки медичних наук та засновниці швейцарського бренду INSTYTUTUM, чому бакучіол так швидко захопив світ, які переваги він має, як занести його у свою бʼюті рутину та чи дійсно він замінить ретинол.
Як впливає на шкіру бакучіол і кому підійде косметика з цим компонентом?
Бакучіол справді став косметичним проривом минулих років. Його називають фіторетинолом та рослинним ботоксом. Це екстракт, який видобувають із насіння та листя рослини Псоралея ліщинолиста. Бакучіол стимулює регенерацію шкіри, впливаючи на рецептори, чутливі до ретиноєвої кислоти, але водночас її не містить. Він також стимулює вироблення колагену I, III та IV типу. Цей компонент покращує тонус шкіри, вирівнює її тон і рельєф. Клінічно доведено, що засоби з бакучіолом протягом 12 днів зменшують зморшки та сліди гіперпігментації, роблячи шкіру пружною та еластичною.
Крім того, він має протигрибкові та антибактеріальні властивості, пригнічує активність бактерій Propionibacterium acnes, безпосередньо пов’язаних з виникненням акне.
Головна перевага бакучіолу в тому, що він не викликає подразнень і, на відміну від ретинолу, ідеально підходить для чутливої шкіри. Інгредієнт не має жорстких вікових обмежень, тому він допоможе як під час боротьби зі зморшками, віковими змінами шкіри, так і у разі акне (підлітковому або дорослому).
У чому схожість та відмінності бакучіолу та ретинолу?
У косметології вже давно відомий ретинол — похідна вітаміну А, який використовується для підтримання здорового вигляду шкіри, лікування постакне, зменшення зморщок та ознак фотостаріння. Однак його олдскульні форми часто викликають подразнення та не підходять для чутливої шкіри. До олдскульних форм належать: ретинол, третиноїн, ізотретиноїн, алітретиноїн, етретинат, ацитретин, ретиніл пальмітат, ретиноїди третього покоління. Вони агресивні, подразнюють і сушать шкіру, досить часто провокують небажані реакції, але саме їх на ринку найбільше.
І тут приходить на допомогу бакучіол. Адже бакучіол — це рослинний екстракт, який має дуже подібну до ретинолу дію. Але, водночас, він не викликає сухості, лущення та інших побічних ефектів. Інакше кажучи, якщо ви хочете здорову підтягнуту шкіру, але погано переносите вітамін А, підбирайте засіб з бакучіолом. Він добре підходить всім типам шкіри, можна використовувати навіть вагітним. Ще один сильний бік компонента — він фотостабільний. Тому використовувати косметику з бакучіолом можна і вдень, навіть за яскравого сонця.
Чи є якісь запобіжні заходи, про які слід пам’ятати, використовуючи косметику з бакучіолом? Чи можна комбінувати такі продукти з ретиноїдами, AHA- та BHA-кислотами та ензимами?
Бакучіол належить до безпечних інгредієнтів, тому вам не потрібно готувати шкіру, збільшувати толерантність до нього. Однак, якщо помітите подразнення — зробіть перерву, а потім використовуйте раз на два-три дні на ніч, доки шкіра не звикне до засобу.
Ще один плюс: бакучіол легко впровадити в б’юті-рутину, не переймаючись його сумісністю з іншими засобами, він чудовий командний гравець. Бакучіол відмінно поєднується з AHA-кислотами — завдяки їхній дії бакучіол проникає глибше в шкіру. Використання цих компонентів допоможе зменшити пігментні плями, звузити пори, усунути висипання.
А засоби, що містять одночасно нове покоління ретиноїдів — гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate) і бакучіол, створюють справжню магію зі шкірою: ми отримуємо подвійний ефект за безпечних концентрацій, не ризикуючи отримати подразнення.
Читайте також: Чому всі у захваті від синьо-зелених водоростів?
Чи може бакучіол повністю замінити ретиноїди?
Тільки для вагітних і матусь, що годують груддю. Адже використання ретиноїдів у цих випадках заборонене. В усіх інших випадках — ні. Звісно, бакучіол — це чудовий компонент, результативний як для боротьби зі старінням, так і проти висипань. Але все ж таки, якщо ми подивимось на результати проведених клінічних досліджень, беззаперечною суперзіркою залишається гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate), що діє потужно, проте мʼяко і безпечно. Він не викликає побічних реакцій, на відміну від форм ретинолу минулих поколінь, про які я вже згадувала. Тому я вам раджу краще шукати мультифункціональні формули, в яких буде і нове покоління ретиноїдів, і бакучіол. Взагалі я фанат комплексних мультикомпонентних засобів, для мене важливо, щоб в одній формулі поєднувалися декілька дієвих компонентів, що працюють у синергії та підсилюють дію одне одного.
У нас в INSTYTUTUM є справжній бестселер з бакучіолом від INSTYTUTUM — Powerful RetinOil, без якого неможливо уявити догляд у міжсезоння, адже він активно живить та насичує мікроелементами шкіру, надійно захищає від токсинів та забрудненого повітря, зволожує та має антиоксидантну дію. Це потужна олія, яка здатна миттєво зробити вашу шкіру гладенькою, зволоженою та сяйливою. Вона зменшує зморшки, звужує пори та оновлює тьмяну й виснажену шкіру. За щоденного використання ви побачите вражаючі результати. Усе це завдяки гранактивному ретиноїду, бакучіолу, екстракту водоростей, стовбуровим клітинам малини в складі. І звісно ж — 15 цілющим оліям.