Як врятувати та відновити волосся під час стресу: поради трихолога
Війна відобразилась на нашому здоров’ї максимально негативно, зачепивши всі області нашого організму.
Волосся – одне з перших ділянок нашого тіла, яке реагує на стрес, а стресу в нашому житті за останні півтора місяці було і є предостатньо. Як врятувати свої локони, читайте в нашому матеріалі.
Проблеми з травленням, висипи на шкірі, втрата волосся – це найпопулярніші запити, які ми могли прослідкувати в українок за останній час. І це не дивно, постійний стрес, тривала депресія та тривожність відображаються на нашому зовнішньому вигляді. Ми вже розповідали як доглядати за шкірою в екстремальних умовах, а сьогодні поговоримо про волосся та його реабілітацію в складний для нашого організму час.
Редакція Marie Claire поспілкувалася з трихологолог-реабілітологом, співзасновницею студії трихзологіі і відновлення волосся “COMA”, Юлією Дудій. Ми дізналися, які найчастіші проблеми з волоссям зустрічаються під час стресу, а також як можна допомогти своїм локонам виглядати здоровими та “живими”.
Як стан волосся залежить від стресу?
Стрес дуже негативно впливає на організм в цілому. І, як наслідок, ми спостерігаємо погіршення стану шкіри та волосся. В період стресу виділяються гормони адреналін та кортизол, які впливають на стан судин, обмін речовин, рівень глюкози в організмі. Судини спазмуються, порушується живлення волосяного фолікулу, змінюється мікробіом шкіри голови. В результаті, загострюються або проявляються такі стани, як дерматит, себорея, волосся починає випадати. Дуже часто може бути зуд шкіри та відчуття, ніби болить коріння волосся.
Які найпопулярніші ознаки того, що потрібно рятувати своє волосся?
Якщо волосся почало випадати більш інтенсивно і цей процес не припиняється 1,5-2 місяці – це привід звернутися до спеціаліста. Зуд, лупа, запалення – не варто чекати, що пройде саме. Ламкість, тьмяність, посічені кінчики – варто змінити догляд.
Що ви порадите при активно випадінні волосся?
Перш за все, не займатися самолікуванням, а звернутися до спеціаліста. Адже небезпечним є втрата часу та перехід стану в хронічний перебіг. Підхід має бути комплексним: харчування, стан нервової системи, аналізи, догляд, призначення спеціальних засобів проти випадіння волосся та виконання рекомендацій. Налаштуйтесь на те, що результати боротьби з випадінням ви не побачите через 2 тижні. Це довготривалий процес (3-6 місяців) і до цього потрібно бути готовим.
Читайте також: Все, що ви маєте знати про зневоднення організму
Що потрібно робити, якщо волосся почало надто жирніти?
Для початку потрібно визначитись, що означає швидко. Якщо ви молода жінка або чоловік, ви живете в мегаполісі і миєте голову через день – це варіант норми. Якщо така частота миття встановилась в перехідному віці, а вам зараз 30 років – це ваша норма, і мільйони аналізів та зміна шампуню кардинально не вплинуть на ситуацію. Якщо в звичайному режимі ви миєте голову через день два, але за останній місяць доводиться мити кожного дня, таку ситуацію потрібно розбирати. Підбирати спеціальний догляд, додавати в догляд пілінги та шампуні, також буде доречною консультація ендокринолога або гінеколога.
Які ще можуть бути проблеми з волоссям під час стресу та як їх можна уникнути?
Під час стресу всі проблеми з волоссям загострюються або проявляються, навіть, коли їх ніколи не було. Під час стресу багато хто з нас перестає нормально харчуватися або взагалі нічого крім кави або солодкого не вживає. Звичайно, це спричиняє і випадіння, і появу лупи та зуду. Підвищується жирність шкіри голови, оскільки сальна залоза під впливом гормонів стресу починає працювати інтенсивніше. Це основні проблеми. І важливо не зволікати, а звернутися до спеціаліста для їх вирішення.
Порада спеціаліста
Головна порада: якщо у вас є можливість продовжувати догляд за волоссям, як і раніше, скористайтеся нею. Адже багато хто в стресовому стані забуває і голову мити. Це нікому не допоможе, а тільки вам нашкодить.
Бережіть себе та дбайте про свій зовнішній вигляд, адже звичні б’юті-процедури допоможуть уникнути неприємних наслідків у майбутньому.
Фото:unsplash.com