8 запальних, гучних і сумних фільмів про музикантів

Редагувати переклад
З 11 квітня в українських кінотеатрах стратує показ біографічної музичної драми «Емі Вайнгауз: Back To Black», яка розповідає про життя співачки з ранньої юності до всесвітньої слави. Бажання зняти подібний фільм виникло у творців ще у 2011 році, одразу ж після смерті Вайнгауз.На головну роль обрали британку Марісу Абелу. Усі пісні, що звучать у кадрі, Абела співала сама. До виходу фильму про Емі Вайнгауз, ми вирішили пригадати ще декілька чудових фільмів про музикантів.
Емі Вайнгауз

Кадр з фільму «Емі Вайнгауз: Back To Black»

«Емі Вайнгауз: Back To Black», 2024

Вона почала писати пісні у 14 років, а у 20 випустила свій дебютний альбом. У 25 років Емі отримала п’ять нагород «Греммі» за вечір. Власне, у центрі сюжету — життя та становлення співачки з найсумнішого «клубу 27». Крім того, у фільмі розповідається про «залежності» Емі — алкогольну, наркотичну й… нездорові стосунки та нетривалий шлюб співачки з чоловіком Блейком.

«Елвіс», 2022

Якщо вірити Базу Лурману, який зняв цей фільм після затяжного затишшя довжиною у 10 років, то «Король Рок-н-Рола» у своєму стрімкому злеті від нікому невідомого музиканта до легенди був одиноким. Власне, історію Едвіса показа крізь призму непростих і часом неоднозначних відносин з його менеджером Томом Паркером, на призвисько «полковник». Короля рок-н-рола зіграв маловідомий, але дуже харизматичний Остін Батлер, полковника — Том Генкс.

«Рокетмен», 2019

На совісті режисера Декстера Флетчера одразу два фільми про двох безперечних легенд сучасної музики — це байопіки про Елтона Джона та Фредді Мерк’юрі. Але про все в порядку черги. Британську поп-зірку Елтона Джона у фільмі ще називають Реджинальд Дуайт, бо картина розповідає про його ранні роки життя. Еджертон запевняє, що всі пісні у фільмі він виконав самостійно, а сам фільм — фантастичний мюзикл, скроєний не за звичними лекалами.

«Богемна рапсодія», 2018

Байопік розповідає про легендарну групу Queen та її опального фронтмена Фредді Мерк’юрі (Рамі Малек), вінцем спільної творчості яких став концерт Live Aid на стадіоні Уемблі. Фільм за сценарієм майстра біографій Ентоні МакКартена («Всесвіт Стівена Хокінга», «Темні часи») дбайливо відновлює хронологію тих подій, однак, як і кар’єра Меркьюрі, зйомки не обійшлися без скандалу: закінчував картину Декстер Флетчер, а не звільнений через постійну відсутність на майданчику та конфлікти з артистами Браян Сінгер.

«Мене там немає», 2007

Безперечно, один з найоригінальніших байопіків про музикантів. Бо на екрані змінюються не лише актори, а й кіностилі. Ідею фільму підтримав сам «винуватець подій» — Боб Ділан, і дав добро на використання у саундтреку будь-яких своїх записів та їхніх кавер-версій. Ділана в різних життєвих фазах грають п’ять різних акторів — включаючи чорношкірого школяра та Кейт Бланшетт, якій ця роль принесла «Золотий глобус» та приз на Венеційському фестивалі. 

«Цілодобові тусовщики», 2002

Події «Цілодобових тусовщиків» розгортаються довкола музичного життя Манчестера у 1976–1992 роках. У центрі уваги телеведучий Тоні Вілсон, який потрапляє на перший концерт Sex Pistols і відразу розуміє, в чому сенс життя. Він стає промоутером та засновником лейблу Factory Records, на якому записувались Joy Division, New Order, Happy Mondays. Factory Records став символом незалежної музичної індустрії, а «Цілодобові тусовщики» з гумором розповідають як це сталося.

«Восьма миля», 2002

8 mile road — шосе, яке розділяє бідних і багатих у Детройті. Саме до цієї дороги відсилає назва фільму. На кордоні класових світів живе головний герой молодий білий репер Джиммі Сміт-молодший, він же Кролик, якого на екрані втілив Емінем. Всі саундтреки увійшли до однойменного альбома музиканта. За саундтрек «Lose Yourself» Емінем отримав премію «Оскар» у 2003 році. Й став першим реп-виконавцем, який отримав цю нагороду. На вручення статуеток музикант не прийшов. Пізніше зізнавався, що проспав вручення нагород, оскільки думав, що він не має шансу на перемогу.

«Сід та Ненсі», 1986

Фільм, заснований на реальних подіях — біографії головного символу англійської панк-культури Сіда Вішеза з «Sex Pistols» і його дівчини Ненсі Спанджен. Це непроста історія про саморуйнування із трагічною кінцівкою. Роль Сіда зіграв молодий Гаері Олдман. Мати Сіда Енн Беверлі спочатку намагалася протидіяти зйомкам фільму, але після зустрічі з режисером Алексом Коксом вирішила допомогти. Вона дала Олдменові на час зйомок металевий ланцюг із замком, який Сід носив на шиї. Щоб грати виснаженого Вішеза, Гері Олдмен сів на строгу дієту і схуд настільки, що одного разу навіть був ненадовго госпіталізований через виснаження. Деякі пісні у фільмі актор виконав самостійно.

Читайте також: НАЙКРАЩІ РОЛІ СЕКС-СИМВОЛА СУЧАСНОСТІ МАЙКЛА ФАССБЕНДЕРА 

Статьи по теме