Олександра Стоянова називають мотором українського балету. Завдяки йому в Україні народжуються нові вистави та фестивалі. Саме він й до війни, й під час війни ініціював та провів разом з своєю трупою «Grand Kyiv Ballet» безліч благодійних вистав для підтримки й розвитку України, а виручені кошти відправляє на допомагає українським дітям, артистам та медицині. До його дня народження згадаємо його найяскравіші партії в національних балетах.Мистецтво не терпить кордонів та шаблонів, воно зростає на ідеї. Масштаб особистості може з ідеї створити мистецтво, яке передає характер країни, її цінності, історію…
Мистецтво під час війни особливо нам необхідне, як повітря, воно нагадує нам про те, що ми маємо коріння, що ми велична нація й нам є чим пишатись й за що боротись. Це те, що ми можемо презентувати світу, як візитівку. Такі люди, як Олександр, в важкі часи для країни, несуть особливу дипломатичну місію.
Партія Лукаша в балеті «Лісова пісня»
Олександр Стоянов вважає, що саме «Лісова пісня» є візитівкою національного балету України. Він перший хто почав казати про те, що необхідно цей балет показати всьому світу. Відомо, що із «Лісовою піснею» він планує тур Європою, вже восени виставу побачать в Норвегії.
«Найяскравіший балет, що відображає душу українського народу є «Лісова пісня» – діамант національної класичної хореографії.
Балет «Лісова пісня» створено за мотивами однойменної драми-феєрії великої української поетеси Лесі Українки. Під музичні мотиви українського класика Михайла Скорульського розповідається казка про кохання між фантастичною лісовою істотою Мавкою та людиною – в образі Лукаша.
Глядача вражає не тільки захоплююча сюжетна лінія, піднесена музика з Волинськими мотивами, а й сама хореографія. Балет наповнений складними дуетними підтримками, численними стрибками, обертами, фуете по діагоналі та неймовірними хореографічними малюнками», - Олександр Стоянов.
Партія Степана в балеті «Лілея»
Довгі роки Олександр Стоянов, разом із дружиною Катериною Кухар, прославляли й розповідали про цей балет українцям, танцюючи його на знак пошани на кожен день народження великого Кобзаря.
Балет на київській сцені йде з 1940-го року, за цей час він зазнавав декілька редакцій, насичений складною хореографією головних героїв, неймовірними костюмами. Останню редакцію робив Валерій Ковтун, коли він ставив спектакль, хотів догодити глядачам. Він запрошував найкращих художників світового рівня, балет вийшов видовищним та стильним, незважаючи на те, що історія про кріпаків. Йому за це навіть докоряли: «У вашій виставі всі кріпаки аж надто ошатні» - він тоді відповідав, що переглянув усі картини Тараса Шевченка і перечитав його твори, і не побачив там жодного бідного селянина.
Партія Андрогіна у балеті «Діти ночі»
Балет «Діти ночі» народився саме завдяки Олександру Стоянову, він є його продюсером.
У 2018 році відбулася прем'єра балету «Діти ночі» – нове дихання в сучасній українській хореографії. Талановитий і сміливий Олександр Стоянов, не тільки танцював у ньому, він зважився на експеримент й став продюсером проекту. Таким чином у нього вийшло зробити неоціненний внесок в розвиток сучасного балету. Вистава має шалений попит у глядачів й багато років збирає аншлаги по всій країні.
Артисти розповідають історію кохання мовою танцю – легенду про Андрогінів. Ці істоти колись володіли двома парами рук та ніг в одному тілі, двома обличчями на одній голові, вони були могутні і кинули виклик самому Зевсу. За непокору Зевс покарав їх і розділив на дві частини – чоловічу і жіночу. З того часу кожна з частинок змушена шукати свою половинку. Фраза «Знайти свою половинку» з'явилася завдяки саме цій легенді.
«Діти ночі – це істоти, які з'являються з мороку ночі. Це людські страхи, сумніви, які намагаються спокусити в темний час доби», - Олександр Стоянов.
Фото надала пресслужба
Читайте також: КОРОЛЬ НОРВЕГІЇ ТА КОРОЛЕВА ШВЕЦІЇ НА ВИСТУПАХ КАТЕРИНИ КУХАР ТА ОЛЕКСАНДРА СТОЯНОВА
Більше від
- За високими портьєрами: хто створює костюми найуспішніших українських постановок
- Українське кобзарство – у Реєстрі культурної спадщини ЮНЕСКО
- Кого найбільше слухали у 2024 році: найпопулярніші виконавці, пісні та альбоми у Spotify
- Українська писанка визнана культурним надбанням людства
- Sony тизерять стрічку “Крейвен-мисливець”: дивіться перші вісім хвилин нового фільму