Голливудський актор відкрив фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях. Подробиці його візиту.

Відкрився третій міжнародний фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN. Фільмом відкриття став  «Мертві не завдають болю» Віґґо Мортенсена ("Зелена книга", "Володар перстнів", "Солдат Джейн"), який актор і режисер особисто представив. Він також поспілкувався з аудиторією на Q&A сесії й пресконференції. 

Голливудський актор відкрив фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях. Подробиці його візиту.-Фото 1

Церемонію відкриття провела ведуча проєкту «Сніданок з 1+1» на 1+1 Україна Людмила Барбір. Віґґо Мортенсен почав свою промову українською: 

«З великою повагою до вашої мови я хочу почати свою промову українською: “Дякую, що запросили на ваш фестиваль. Це велика честь бути тут та дивитися нашу історію з усіма вами”. Вибачте, що, можливо, неправильно щось сказав. Для мене правда велика честь бути тут – в Україні. Ви горда та гордо незалежна нація, яка має такою залишатися», – промовив зі сцени Віґґо Мортенсен. 

Голливудський актор відкрив фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях. Подробиці його візиту.-Фото 2

Миколайчук OPEN був започаткований у 2022 році та проходить щорічно до дня народження Івана Миколайчука. Цього року у програмі 68 стрічок – від українських коротких метрів до робіт оскарівських номінантів та гіти жанрового кіно. 

Голливудський актор відкрив фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях. Подробиці його візиту.-Фото 3

Голлівудський актор та режисер приїхав до України на кінофестиваль презентувати свою режисерську стрічку «Мертві не завдають болю». Цей фільм став офіційним відкриттям кінофестивалю.

В проміжку між презентацією стрічки та фінальною частиною «питання-відповіді» Вігго Мортенсен облюбував прилавок із хустками бренду «Не хустка». Актору сподобалася ідея — популяризація мистецтва та імен художників з допомогою аксесуару: історія про Аллу Горську та Віктора Зарецького, звірі Марії Примаченко, обставини останніх днів Любові Панченко, обкладинка часопису «Жіночий світ» української діаспори в Канаді…

Вігго відразу попередив, що хоче розрахуватися, а не отримувати подарунки, позаяк підтримувати Україну та навіть мистецтво — сьогодні обовʼязок кожного.

Голливудський актор відкрив фестиваль Миколайчук OPEN у Чернівцях. Подробиці його візиту.-Фото 4

Розклад показів вже на сайті. Глядацькі абонементи ще у продажу.

Фестиваль Миколайчук OPEN відбудеться з 15 до 23 червня за підтримки Чернівецької міської ради.

Читайте також: У ЛЬВОВІ ПРОЙДЕ JAZZ WEEKEND ЗА УЧАСТІ НІНО КАТАМАДЗЕ ТА ОЛЕКСІЯ КОГАНА 

Статьи по теме