UA
RU

Не завада успіхові: знаменитості, які покинули коледж

Редагувати переклад
Навчатись в університеті лише заради  диплому — втрата дорогоцінного часу. А от розвиватись та здобувати знання у сфері своїх інтересів  — правильний вибір. Це підтверджує безліч історій відомих та успішних особистостей.

Сьогодні ми познайомимось з ними ближче.

Не завада успіхові: знаменитості, які покинули коледж-Фото 1

Білл Гейтс

У світі його знають, як одного з найбагатших людей. Засновник Microsoft дійсно протягом десятиліття знаходився на початку усіх рейтингів, зокрема цього року Forbes віддав бізнесмену другу сходинку з доходом 96,5 більйонів доларів.

Та у далекому 1975 році студент Гарвардського університету вирішив покинути свою альма-матер. А все заради того, щоб разом зі своїм другом дитинства Полом Алленом заснувати Microsoft — корпорацію, що стане відомою на весь світ.

Пройшло більше 30 років і у 2007 році Білл Гейтс все-таки отримав диплом і  почесне звання доктора наук.

А студентська газета «The Harvard Crimson»  назвала його: «Найуспішнішим з усіх, хто покинув Гарвард» (оригінал: Harvard’s Most Successful Dropout).

Читайте також: 5 ВАЖНЫХ ЧЕРТ, КОТОРЫЕ ОБЪЕДИНЯЮТ ВСЕХ УСПЕШНЫХ ЛЮДЕЙ

Не завада успіхові: знаменитості, які покинули коледж-Фото 2

Марк Цукерберг

Що ж, продовжимо розмову про ІТ-сферу. Наступний наш герой — володар соціальної мережі Facebook, котра захопила усіх і кожного.

Поки інші у своїх кімнати відпочивали чи навчались, цей хлопець часу не втрачав — створив мережу для внутрішньої комунікації студентів Гарварду.

Та коли популярність Facebook поширилась за межі університету, Марк спакував речі й переїхав до Каліфорнії, залишивши стіни відомого закладу.

Було все: і злети, і падіння, і судові процеси. Однак, це не завадило йому стати людиною 2010 року за версією TIME.

Не завада успіхові: знаменитості, які покинули коледж-Фото 3

Том Хенкс

Мабуть, найбільше таких випадків у творчій сфері кіно чи музики. Наприклад, Том Хенкс — геніальний актор, режисер, володар премій Оскар, Золотий глобус, Еммі та інших.

Вступ до Каліфорнійського університету так і не дійшов до свого логічного закінчення. Хлопець покинув його відразу після пропозиції увійти до складу драматичної групи і пройти стажування на театральному фестивалі «Великі озера» в Клівленді. Він дізнався все про внутрішню сторону театру: від освітлення до оформлення сцени. І саме це заклало основу голлівудської кар’єри актора.

На знак подяки у 2009 році Хенкс допоміг зібрати гроші, щоб допомогти відреставрувати театр Клівленда, де почалась його діяльність.

Читайте також: УМНЫЕ И ТАЛАНТЛИВЫЕ: 10 ЗНАМЕНИТОСТЕЙ С ВЫСОКИМ УРОВНЕМ IQ

Не завада успіхові: знаменитості, які покинули коледж-Фото 4

Гаррісон Форд

Без його участі неможливо уявити ні «Зоряні війни», ні «Індіану Джонса». Та був час, коли Гаррісона вважали невиразним актором. Він був відрахований з коледжу майже відразу після вступу й присвятив весь час акторству. Навзаєм отримав – епізодичні ролі та участь у масовці. Заключав контракти зі студіями Columbia Pictures та Universal, однак обидва рази невдало. Тому він вирішив покинути цю ідею й почав працювати теслею. До речі, доволі успішно.

Та все-таки доля вирішила дати актору ще один шанс. Черговий замовник – режисер Джордж Лукас, котрий запросив Форда на проби до фільму «Американські графіті». Проявився талант, і ось вона – перша серйозна роль. Потім ще одна невелика роль, після якої у 1977 році почались доленосні зйомки «Зоряних війн». Спочатку Форд лише допомагав режисеру, читаючи репліки діалогу на пробах інших акторів. А Джордж Лукас вирішив затвердити його на роль Хана Соло. 

Не завада успіхові: знаменитості, які покинули коледж-Фото 5

Кемерон Діаз

У відомого «янгола Чарлі» також не склалось з вищою освітою. 17-річна дівчина заключила контракт з модельним агентством Elite Model. Вона знімалась для обкладинок Mademoiselle і Seventeen, в рекламі для Calvin Klein, компаній Levi’s і Coca-Cola. До 22 років Кемерон попрацювала чи не у всіх куточках світу.

Завдяки наполегливості свого агента в 1994 році дівчина потрапила на кастинг фільму «Маска». Саме він й поклав початок її блискучій кар’єрі.

Цікаво, що на прослуховування Кемерон йти не хотіла і агенту буквально довелося вести зірку за руку. Подякуємо йому, адже завдяки цьому вона є не лише однією з найулюбленіших акторок, а ще й однією з найуспішніших: Кемерон — друга жінка-актриса, що отримала 20 мільйонів доларів за роль (першою була Джулія Робертс).

Автор: Ліза Єрмоленко

Статьи по теме