UA
RU

Померла авторка мініспідниці Мері Квант

Редагувати переклад

Британська дизайнерка, яку вважають авторкою мініспідниці, Мері Квант померла у віці 93 років. Сумну новину повідомила її родина.

Померла авторка мініспідниці Мері Квант-Фото 1

У заяві, яку оприлюднила родина Квант, повідомляється, що «вона мирно померла вдома в Сурреї, Великобританія, сьогодні вранці». Мері Квант було 93 роки.

Померла авторка мініспідниці Мері Квант-Фото 2

Квант — обличчя британської моди 1960-х. Її вважають винахідницею мініспідниці. Навіть любителі моди, які оспорюють цей факт, погоджуються з тим, що Мері Квант зробила сексуальне міні супермодним. А її особистий стиль вплинув на молодіжну культуру в усьому світі. 

Померла авторка мініспідниці Мері Квант-Фото 3

Ще одне творіння модельєрки — колготки, які вона поєднувала з мініспідницями. До образу додавалися яскраві аксесуари і такий самий макіяж. Її вплив на моду порівнюють з впливом The Beatles на музику. Хоча вважається, що Квант створила імідж конкурентам The Beatles — гурту The Rolling Stones.

Мері Квант відчувала час і тенденції. Вона перша поставила на молодіжну моду і на молодь, як перспективну групу покупців. Ще Квант зналася на бізнесі і вміла заробляти. В 1960-тих вона передбачила популярність моди прет-а-порте.

Померла авторка мініспідниці Мері Квант-Фото 4

Окрім моди, Мері Квант реформувала макіяж. Вона справедливо вважала: якщо змінився одяг, то й обличчя матиме інший вигляд. Мода в ті часи стала яскравою, а макіяж залишався позаду. Так з’явилася фірмова декоративна косметика Mary Quant.

Коли в традиційному макіяжі тих часів панували тільки червоний, рожевий і помаранчевий, Мері додала до модної палітри синій, зелений, фіолетовий. Яскраві олівці для очей Mary Quant Crayons стали культовим продуктом. Вона експеремнувала і з кольорами, і з пакуванням. Тож Мері Квант справедливо можна назвати революціонеркою не тільки в сфері моди, але й краси. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Mary Quant

Читайте також: ПОМЕР МОДЕЛЬЄР ПАКО РАБАН