Принц Гаррі заперечив, що він і його дружина Меган Маркл звинувачували королівську сім’ю в расизмі, але впевнений, що вони винні в «несвідомому упередженні».
В новому інтерв’ю репортер Томом Бредбі поставив Гаррі, чиї мемуари з’являться на полицях усіх книжкових крамниць вже сьогодні, 10 січня, низку питань, пов’язаних із приголомшливими звинуваченнями, які принц та його дружина висловили в розмові з Опрою Вінфрі у 2021 році.
Тоді Маркл стверджувала, що коли вона завагітніла першою дитиною, королівська родина розмовляла про те, «наскільки темною буде шкіра ще не народженого малюка».
«В інтерв’ю з Опрою Вінфрі ви звинуватили членів своєї родини в расизмі», — звертається Бредбі до принца. «Ні. Британська преса так сказала, я правий? Меган коли-небудь говорила, що вони расисти?», — відповідає принц Гаррі. «Вона сказала, що навколо кольору шкіри Арчі точилися тривожні розмови. Хіба ви не можете назвати ці слова по суті звинуваченням у расизмі?», — наполягає на своєму Бредбі.
Гаррі відмовився кваліфікувати інцидент як расистський, назвавши його проявом несвідомого упередження, яке є підсвідомим та стосується суспільних стереотипів щодо певних категорій людей.
«Різниця між расизмом та несвідомим упередженням?…чи дві речі дуже різні. Якщо вам як окремій людині чи представнику інституції вказують на те, що ви відчуваєте несвідоме упередження, у вас є можливість навчитися чомусь та стати краще. Інакше несвідоме упередження переходить в категорію расизму».
Нагадуємо, що у скандальному інтерв’ю з Опрою Вінфрі Меган Маркл й справді звинуватила члена королівської родини, ім’я якого вона відмовилася називати, у расизмі, адже той був дуже занепокоєний кольором шкіри майбутньої дитини Гаррі та Меган. Потім Гаррі навів приклад леді Сьюзен Хассі, яка нещодавно була змушена покинути посаду давнього помічника королівської родини після того, як жінка неодноразово перепитувала темношкіру голову британської благодійної організації Нгозі Фулані, звідки вона «справді родом».
«Те, що трапилося з Нгозі Фулані, є дуже гарним прикладом того, в якому середовищі наразі існує інституція», — пояснив Гаррі, перш ніж додати, що і він, і Маркл «люблять» Хассі.
На думку принца Гаррі поведінка Сьюзен Хассі є прикладом тої самої міфічної «несвідомої упередженості». «Ми вважаємо її чудовою», — відмітив Гаррі.
«Я також знаю, що Сьюзен ніколи не мала на увазі нічого поганого. Але реакція британської преси та людей в Інтернеті на історії, які з’являться після, була жахливою, абсолютно жахливою».
Нагадуємо, що медіабліц принца Гаррі, який охоплює інтерв’ю для «60 Minutes» і «GMA», призначений лише для реклами його скандальних мемуарів «Запасний».