Здається, вчити англійську можна нескінченно: начебто завчуєш слова, вивчаєш по десятому разу граматику, а користь – нуль, у подорожі почуваєшся максимально безглуздо і невпевнено в собі, коли потрібно, наприклад, зробити замовлення в ресторані або уточнити щось на ресепшені.
Спільно з онлайн-школою англійської мови для дітей та підлітків JustSchool ми намагалися розібратися, що заважає нарешті впевнено заговорити англійською.
Якщо ви, як і багато хто, хто почав вивчати англійську мову в школі, асоціюєте уроки іноземної мови з тестами, стресом і зубрінням топиків «London is the capital…», то можна зрозуміти, чому так не хочеться занурюватися у все це знову. На жаль, далеко не кожен вчитель справляється із завданням закохати учнів у предмет вивчення. Але не будемо про сумне: адже можна спробувати спочатку.
У кожного свої методи натхнення ми порадимо найпопулярніші. Отже, подумайте про те, що вивчивши англійську мову до певного рівня, ви зможете:
Читайте також: АНГЛІЙСЬКИЙ БЕЗ АКЦЕНТУ: КАНАЛИ, ПІДКАСТИ І ДОДАТКИ ДЛЯ ПОСТАНОВКИ ВИМОВЛЕННЯ
Викладачі онлайн-шкіл англійської для дітей особливу увагу звертають на інтереси їхніх учнів. Якщо юнак восьми років любить футбол, читати статті англійською про улюблених футболістів йому буде цікаво, а значить, з’явиться додатковий стимул вивчити, нарешті, незнайомі слова. Така сама історія працює і з дорослими. Поставте собі питання: що ви любите найбільше? Виходячи зі своїх інтересів підбирайте книги та фільми англійською, просіть репетитора врахувати ваші захоплення у підготовці уроків.
Якщо вирішили займатися з педагогом, то обирайте професіонала, з яким можна буде почуватися легко, з яким можна обговорити якісь ситуації з життя, завітати йому на свою роботу або пореготати над чимось. Важливо не йти на уроки англійської «під палиці». Тільки щирий інтерес допоможе досягти прогресу.
Фахівці стверджують: матеріал, який був пройдений лише один раз, незабаром забувається. Не повторив – вважай, не вивчив. Мало того, що часу, витраченого на зубріння, шкода, так і бажання продовжувати навчання ніякого не залишиться: який сенс все одно забудеться.
Програми онлайн-шкіл, як правило, передбачають повторення вивченого кілька разів – так матеріал встигає засвоїтись. Якщо ж ви вивчаєте мову самостійно, візьміть за правило повторювати іноді і лексику, і граматику. Рекомендуємо взяти на замітку інтервальні повторення.
Тільки не варто просто перечитувати правила у середу, які ви, наприклад, пройшли у понеділок. Це не спрацює: мозок вирішить, що це щось знайоме і вже не так чіплятиметься за деталі. Краще виконайте пару нових вправ, в яких опрацьовується та граматика, яку ви вивчили.
Ще корисна практика – “пограти” в учителя. Розкажіть своїми словами друге правило, яке намагаєтесь запам’ятати. Важлива умова: друг має зрозуміти.
Читайте також: «МОДНИЙ» АНГЛІЙСЬКИЙ: FASHION-СЛОВНИК ДЛЯ НАЙСТИЛЬНІШИХ
Допустимо, ви визначилися з тим, що стане стимулом до того, щоб струсити пил з методик з вивчення англійської, тепер потрібно визначитися з метою. Пам’ятайте, що важлива конкретика. Краще користуватися старою доброю системою SMART — мета має бути конкретною, вимірною, прив’язаною до якоїсь дати.
Допустимо, ви вирішили вивчити мову для того, щоб отримати роботу мрії у міжнародній компанії. Спочатку дізнайтеся про деталі: який рівень знання мови необхідний, на які теми потрібно спілкуватися, скільки у вас є часу, на скільки зросте ваш дохід у разі отримання цієї посади. Тепер, коли ви розумієте, як може змінитись ваше життя і що потрібно для цього зробити, йти до своєї мети буде простіше.
Вчити слова — справа хороша, ось тільки комунікуємо ми у житті переважно фразами та пропозиціями. Якщо знатимете значення слова, але не розуміти, в якій конструкції його варто вживати, то в результаті ви його не зможете. Тому важливо звертати увагу на контекст: читайте книги, вивчайте конструкції слів у піснях та фільмах, звертайте увагу на приводи та ситуації у яких використана та чи інша фраза.
Як тільки виділили собі якусь конструкцію, то подумайте, де у своєму житті ви могли б це використати. Запам’ятайте головне: ми запам’ятовуємо лише те, що нам потрібно, що ми можемо уявити у повсякденному житті. Так що якщо ви далекі від геології, то, можливо, не варто витрачати час на вивчення специфічної геологічної лексики. Трюк не в тому, щоб знати багато слів англійською, а щоб уміти скористатися ними.