Суспільство зараз – це шалений розвиток, нові можливості та найновіші технології.
Проте те ж саме суспільство сьогодні – це суцільна несправедливість, де панує дискримінація багатьох верств населення, рас та жінок зокрема.
Ми запускаємо приватні ракети в космос та створюємо перший штучний інтелект, водночас по той бік екрану ми все ще дотримуємось правил минулого століття і створюємо тіньовий бан для мам, які беруть участь у конкурсах краси.
Саме так склалася доля Вероніки Дідусенко – української моделі, яка виграла титул Міс Україна і вже за декілька днів позбулась його. А все через те, що дівчина на момент конкурсу вже була мамою, що категорично заборонено в правилах, офіційно задекларованих комітетом Міс Світу ще у 1951 році.
Мене дискваліфікували немов спортсмена, який прийняв допінг для покращення своїх результатів. Але ж народження дитини ніяк не могло стати для мене додатковою перевагою серед інших учасниць конкурсу краси!
– приголомшена обвинуваченнями Вероніка вважає, щоб належним чином конкурувати з іншими дівчатами, їй потрібно було подвоїти, а інколи й потроїти свої зусилля. Дівчина й досі не може збагнути як правила, створені близько 70 років тому, мають силу і сьогодні, в новому постіндустріальному суспільстві.
Дискваліфікація була ніби поштовхом до дій, новою мотивацією для подолання серйозної проблеми, про яку стільки років мовчали. Вероніка вирішує стати провідником між жінками-матерями й суворим суспільством, яке ставить на них клеймо. «Я дуже добре пам‘ятаю відчуття несправедливості, яке я пережила після дискваліфікації. Та коли ти розумієш, що разом із тобою під ту ж злощасну дискримінацію попадають і жінки, які втратили своїх дітей, яких зґвалтували, та які все одно наважилися народити дитину, удови, учорашні діти, яких у деяких країнах ще й досі примушують до раннього шлюбу, жінки із терміном вагітності більше ніж 5 місяців… тут ти починаєш відчувати злість. На зміну відчуттю несправедливості приходить рішучість змінити ці правила».
Читайте також: ОСНОВАТЕЛЬ БЛОГА @THEVELVETDUST О ФЕМИНИЗМЕ, НЕЖЕЛАТЕЛЬНЫХ ВОЛОСАХ И СЧАСТЬЕ БЫТЬ СОБОЙ
З моменту конкурсу і по сьогодні Вероніка та її команда бере активну участь у розвитку її соціальної ініціативи #righttobeamother на чолі з одним із найкращих юристів Великобританії Раві Наіком. Команда часто літає до Лондону, де знаходиться штаб-квартира оргкомітету Міс Світу, проводить зустрічі та мітинги. Цього року була запланована поїздка до Нью-Йорку, де мав відбутися виступ Вероніки в ООН на спеціальній події, присвяченій захисту прав матерів в рамках саміту UN Women, проте ситуація з пандемією призупинила усю активність.
Хоча Вероніка не засмучується. Вона навпаки рада тому, що знайшовся час для роботи в рідній Україні. 17 липня відбулась важлива і довгоочікувана подія для всієї команди – було офіційно зареєстровано громадську організацію “Right To Be a Mother”.