UA
RU

Бренд OLIZ представив колекцію на честь героїв української культури  

Редагувати переклад
Український бренд OLIZ, відомий колекціями шовкових хусток, випустив міні-капсулу, присвячену культурним діячам періоду шістдесятництва та Розстріляного відродження.

Бренд OLIZ представив колекцію на честь героїв української культури  -Фото 1

Колекцію створено у колаборації із київською художницею Надією Харт, яка працює у стилі аналогової графіки. Зокрема, принти хусток відтворюють портрети, які мисткиня малювала чорнилом на архівному папері. Усі вони були представлені на авторській виставці художниці «Іменем твоїм» у Музеї шістдесятництва навесні цього року. Ці роботи Надія Харт створювала протягом 2022 – 2023 рр., вони стали реакцією авторки на воєнні злочини росії проти української культури на окупованих територіях.

«Ми познайомилися з Надією на відкритті її виставки, — розповідає засновниця бренду OLIZ Христина Оліярник. – Я побачила ці портрети і зрозуміла, що ми неодмінно маємо зробити колекцію, присвячену талановитим, непересічним митцям, життя і творчість яких обірвалися через бажання ворога знищити нашу культуру. За 5 років існування бренду ми присвячували колекції українським творцям і українському мистецтву різних напрямків та епох, і ось тепер ми маємо віддати шану тим, хто постраждав через дії росії у 30-х і 60-х роках минулого століття. Адже історія пройшла по колу і сьогодні українці продовжують боротьбу із нащадками радянщини, знову відстоюють своє право на існування».

Бренд OLIZ представив колекцію на честь героїв української культури  -Фото 2

Чорно-білі хустки з ніжного італійського шовку стануть чудовим доповненням до гардеробу сучасної українки, і в той же час будуть нагадуванням про митців, які створили основу нинішньої культури, вважає Христина Оліярник.

До капсульної колекції OLIZ увійшли дві хустки, кожна з яких представлена у двох варіантах.  Хустка із портретами виконана у стилі вінтажної газети із чорно-білими пожовклими портретами Василя Стуса, Валеріана Підмогильного, Алли Горської, Леся Курбаса, Василя Симоненка. Принтом для другої хустки послугували вірші та уривки з творів митців.

Бренд OLIZ представив колекцію на честь героїв української культури  -Фото 3

Бренд OLIZ представив колекцію на честь героїв української культури  -Фото 4

Читайте також: АЛЛА ГОРСЬКА: ЛІДЕРКА ШІСТДЕСЯТНИКІВ

Статьи по теме