Закрити
UA
Мода

Дракон, зірки та вершниці: GUNIA Project представили зимову колекцію кераміки «Дракон»

Поділись:
Естетика нової зимової колекції від GUNIA Project розгортається у площині сучасного свята, підживленого давніми звичаями. Центральним елементом став символ 2024 року — дракон. Його фігура натхнена Галицею — крилатим змієм, який зображений на кам’яній стіні Успенської церкви 17 століття у селі Крилос, Івано-Франківської області. Зображенням дракона оформлені знакові свічки у керамічних формах та художні композиції на кераміці.

В сюжетах розписів відображені також й традиції святкування Різдва. Персонажі створені за мотивом мальованих кахлів косівських майстрів Олекси Бахматюка та Івана Баранюка. Наприклад, керамічний глек оповідає про водіння кози — це театралізований обряд з використанням масок, костюмів, спеціальних пісень та драматичного сюжету. Невіддільним атрибутом колядування також була зірка, оздоблена стрічками й китицями. Референсом для її дизайну на тарілці «Коляда» є архівне фото колядників з Донеччини 1905 року.

Бренд продовжує розширювати лінію кераміки з зображеннями святих. Фрагменти мініатюри з «Лавришевського Євангелія», скляної гуцульської ікони «Богородиця Одигітрія Лежайська» та дерев’яного хреста 19 ст. з Буковини втілюються у тарілці з янголами, Марією та сценою народження Ісуса Христа, відповідно. Дизайни виконані в характерному наївному стилі, доповнені геометричними орнаментами та зірками, що символізують Вифлеємську зорю.

Незмінно, кераміка GUNIA Project виготовляється вручну, розписується кольоровою глазур’ю та позолотою. Вироби з колекції «Дракон» будуть чудовим подарунком, приємним доповненням до щоденної домашньої рутини чи створять ваші власні різдвяні традиції нашого часу.

Читайте також: ХУТРОВІ ЧЕРЕВИКИ-ДУТИКИ, ХУТРЯНА СУМКА: APRÈS-SKI КОЛЕКЦІЯ ВІД KACHOROVSKA