UA
RU

Новий скандал після шоу Schiaparelli: чому Ірину Шейк беруть на покази

Редагувати переклад

Тиждень високої моди у Парижі розпочався зі скандалу. Кутюрна колекція Sсhiaparelli обурила публіку, а світлини в соцмережах модного Дому зібрали сотні гнівних коментарів.

Ірина Шейк скандал Schiaparelli

Причини обурення — вбрання з головами тварин і російська модель Ірина Шейк. 

Хоча дизайнер Даніел Розберрі і пояснив свій задум, наче він хотів зобразити тварин з «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі; хоча представники бренду й наголосили, що при створенні колекції жодна тварина не постраждала, — все це не допомогло. Глядачі побачили в цьому вбранні не «оспівування слави природи», як це задумав Розберрі, а популяризацію полювання і вбивства тварин. Правда, представники PETA підтримали образи з кутюрної колекції Schiaparelli.

Новий скандал після шоу Schiaparelli: чому Ірину Шейк беруть на покази-Фото 2

Українців більш за все обурила поява на подіумі росіянки Ірини Шейк. Влітку 2022 року в день ракетного удару по Вінниці модель опублікувала в Instagram світлину з салатом олів’є і підписом англійською: «Росіяни у середу». Але у слові «росіяни» спеціально використала літери Z — russianzz.

Новий скандал після шоу Schiaparelli: чому Ірину Шейк беруть на покази-Фото 3

Z — символ російських окупаційних військ. Після повномасштабного вторгнення деякі європейські країни заборонили символ війни, деякі прирівняли Z до націстської свастики.

Врешті росіянка видалила цю світлину. Але українці вимагали і вимагають, шоб відомі бренди призупини співпрацю з Іриною Шейк. Проте з липня 2022-го модель стала обличчям аромату Angel від Mugler, рекламних кампаній Adidas x Ivy Park, Amazon Luxury Stores, Burberry, Armani і Zara, з’явилася на обкладинках журналів V та Vogue, приймала участь у показах Versace, Burberry, Vivienne Westwood, Chanel, Jacquemus і ось зараз — у показі Schiaparelli. 

В більшості коментарів під світлинами з нової колекції — нерозуміння, як можна наймати людину, яка підтримує війну, а разом з нею й геноцид українців. Зі свого боку, прихильники Шейк кажуть у захист: 1 березня в Instagram вона написала «ні — війні» і заявила, що передасть гроші «Червоному хресту» і Unicef. Щоправда, більше про війну Ірина не висловлювалась.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Irina Shayk, Instagram / Schiaparelli

Читайте також: СКАНДАЛ ЗИМОВОЇ КАЗКИ DIOR: РОЗБИРАЄМОСЯ, ЩО НЕ ТАК З РЕКЛАМНОЮ КАМПАНІЄЮ БРЕНДУ

Статьи по теме