Мистецтво колажу зародилося на початку минулого століття. Колекціонування зображень, їх деконструкція та об’єднання у нову композицію художники-колажисти використовують і як абстрактний витвір мистецтва, і як маркер сучасної поп-культури, і як соціальний чи політичний протест. Колажі – це, по суті, візуальні багатошарові поеми, що дуже точно відображають наш час.
Беомсік Вон
Південна Корея
У дитинстві Беомсік Вон любив збирати та розбирати одні й ті самі деталі Lego у різних комбінаціях. Цей принцип він переніс і у свої колажі, що є архітектурними фотокомпозиціями. У фантасмагоричних роботах Вона найхимернішим чином переплітаються Захід і Схід, різні архітектурні стилі та епохи, географічні локації.
Кейчі Танаамі
Японія
Повітряні американські бомбардування Токіо в 40-х роках залишили в пам’яті тепер уже 80-річного японця Кейчі Танаамі незабутній слід, який досі проглядається в його роботах. Особливо Кейчі запам’яталася золота рибка його дідуся, луска якої блищала на сонці в акваріумі на тлі пекла, що розвертається на вулиці. «Досі я вважаю цей візуальний досвід сильнішим за будь-яку галюцинацію».
Пітер Хорват
Канада
Будучи потомственим фотографом, Хорват захопився ідеєю фотомонтажу, ознайомившись із роботами німецьких дадаїстів Джона Хартфілда та Ханни Хех. Крім колажів, Пітер займається відеоартом. «Наслідуючи буяння розумового процесу і ламаючи історичну одномірність кіноекрана, я підтримую ідею про те, що ми багатовимірні істоти за своєю природою».
Анушка Бломмерс та Нільс Шумм
Нідерланди
Дует Бломмерс-Шумм спеціалізується на модній фотографії: їх роботи можна знайти як у традиційних, так і альтернативних глянцевих виданнях. У серії фотоколажів, створеної для лондонського журналу Baron, що пере межі між мистецтвом і порнографією, фотографи об’єднали жіночі та чоловічі тіла так, щоб з першого погляду розпізнати стать людини було складно.
Пол Берджес
Велика Британія
У 70-ті Пол Берджесс співпрацював з Sex Pistols як фотограф і графічний дизайнер. Часто Пол використовує панк-естетику, щоб позначити ширші ідеї: питання стосунків та сім’ї, соціальної нерівності. «Майже всі без винятку колажисти – збирачі всього, що можна вирізати чи відсканувати, щоб використати у своїх роботах. Чи хороший ти колажист, повністю залежить від матеріалу, з яким тобі доводиться працювати».
Akzidenz
Швейцарія
Цього швейцарського колажиста надихають роботи його співвітчизника, друкаря Еміля Рудера. «Мене завжди приваблювали конструкції та лінії, контраст між природою та витворами рук людини», – зізнається Філіп Больтхаузен, який працює під псевдонімом Akzidenz. У його роботах часто присутні потяги.
Мет Мейтленд
Велика Британія
Використовуючи сучасні графічні інструменти, Мет створює сюрреалістичні колажі, що відображають суть сучасної поп-культури. У його портфоліо – візуальні кампанії для таких музикантів та гуртів, як Basement Jaxx, Snow Patrol, Goldfrapp, Beck. Останнім часом Мейтленд серйозно захопився модою: на його рахунку роботи з Жан-Полем Готьє, брендами Hunter та Kenzo. Про процес роботи над колажами він говорить так: Іноді це може бути хвиля ностальгії або дежавю, сон, який швидко вислизає, але ти намагаєшся утримати його в пам’яті. Якщо говорити предметніше, натхнення походить від дотику з різними креативними сферами: кіно, музикою, модою, образотворчим мистецтвом. Але мені не подобається вивчати речі надто глибоко, бо вони можуть завадити твоєму власному баченню».
Bedelgeuse
CША
Тревіс Бедел, відомий під псевдонімом Bedelgeuse, шукає натхнення у навколишньому середовищі. Він живе поруч із пляжем у Сан-Франциско та досліджує у своїх роботах теми здоров’я, кохання, персонального зростання та смерті. Він також створює тривимірні скульптури-колажі з кристалів, анатомічних моделей, штучних кольорів та комах.
Лола Дюпре
Іспанія
Іспанка Лола Дюпре працює з портретами відомих людей, перетворюючи їх на чудовиська Франкенштейна. Художниця почувається у соціальних мережах як риба у воді – там вона знаходить натхнення, а Photoshop вважає майбутнім колажу. При цьому власні роботи вона досі збирає вручну за допомогою клею та ножиць. В середньому над кожною працює близько 25 годин.
Джо Вебб
Велика Британія
Британський колажист завжди залишає місце для політичних та соціальних маніфестів у своїх роботах. «Багато образів я запозичую з реклами, яка є вкрай спотвореною та недосяжною проекцією реальності, створеної, щоб ми відчували себе непривабливими, недостатньо хорошими та споживали більше. Я поєдную ці глянсові картинки з реальними подіями: війною, катаклізмами, бідністю, корупцією».