Закрити
UA
Мода

Як правильно спланувати свій тиждень

Поділись:

Пройшов ще один тиждень, а запланованих справ не поменшало? Отже, необхідно переглянути своє вміння правильно використовувати тайм-менеджмент.
планування

Навчиться встигати все і при цьому не дуже втомлюватися – непросто, але цілком можливо. Секрет не тільки в тому, які справи ви плануєте, а й у тому, коли саме їх плануєте. Психолог Бет Ліннел ділиться секретами правильного планування справ на тижні, а ми вже приготували свої щоденники та готові складати список справ.

posts-to-db-Фото 2

Понеділок день тяжкий

Цей побитий вираз був придуманий недаремно, оскільки у понеділок енергетичний рівень людини майже на нулі. Відбувається це тому, що організм був у режимі відпочинку два вихідних і тепер він перебуває в стані фрустрації, йому важко увійти в робоче русло. Бет Ліннел радить не планувати на цей день важливих зустрічей та переговорів, якщо є така можливість, оскільки вони не будуть результативними. 

Цього дня краще підготувати ґрунт для роботи наступного тижня. Спробуйте зібрати всю необхідну інформацію, яка вам буде корисна в інші дні, підготуйте презентації та документи. Також постарайтеся лягти в понеділок раніше, щоб дати можливість організму відпочити і підготуватися до справ.

Читайте також: ЯК УБИТИ СВОЮ МРІЮ: 4 ВІРНИХ СПОСОБІ НЕ ДОСЯГТИ ЦІЛІ

posts-to-db-Фото 3

Вівторок – пік енергії

Вівторок та середа вважаються найпродуктивнішими днями тижня. Психолог радить саме цими днями братися за важку роботу та масштабні проекти. 

Організм ще не встиг втомитися, він лише увійшов до робочого режиму. Втома від робочого тижня не накопичилася. Але ще поки що відчувається післясмак відпочинку на вихідних.

Науково доведено, що у вівторок у людей спостерігається пік творчої та інтелектуальної енергії, тому можна сміливо розпочинати великі справи та розробляти нові стратегії.

posts-to-db-Фото 4

Середа – другий енергетичний день

Продовжуйте будувати та виконувати свої плани у середу. Хоч це і меридіан робочого тижня, ваша енергія, як і раніше, на піку, навіть якщо вівторок видався не найлегшим. Цей день підходить для мозкового штурму, колективної роботи та соціальних заходів. Це пов’язано з тим, що ви повністю увійшли до робочої колії і у вас ще вистачає сил на виконання поставлених завдань. 

Але вже в середу ввечері рівень енергії починає падати і ви відчуєте занепад сил та емоційне виснаження.

posts-to-db-Фото 5

Четвер – початок спаду енергії

Вдень у четвер втома буде цілком відчутною. Цього дня вже складно вирішувати якісь важливі питання та концентруватися на поставлених завданнях. Наприклад, працівники Google, компанії, яка враховує рівень продуктивності кожного співробітника, використовують четвер для встановлення завдань на наступний тиждень і справ, які не вимагають присутності в офісі.

Так що якщо ваша робота дозволяє вам працювати віддалено – використовуйте цю можливість.

Читайте також: ЯК СПРАВИТИСЯ СО СТРЕСОМ НА РОБОТІ

posts-to-db-Фото 6

П’ятниця – час антипродуктивності

Чи варто говорити, що у п’ятницю всі справи просто не хочуть робитися, а думки лише про майбутній відпочинок. Бет Ліннел радить не братися цього дня за нові проекти, а закінчити наявні, підбити підсумки тижня і продумати план дій на майбутнє. 

Другу частину п’ятниці витратите на побудову та зміцнення соціальних зв’язків — іншими словами, похід у бар з колегами чи партнерами буде набагато ефективнішим, ніж тривала робота над якимось важким проектом (який найкраще зрушити на вівторок та середу, коли ви будете на піку своїй продуктивності).

Так що вже після обіду постарайтеся відкласти всі важливі справи до найкращих часів та подумайте над тим, як проведете свої вихідні.

Ми вже почали планувати свій тиждень і сподіваємось, що наша стаття стане корисною і вам. І відтепер ваші плани будуть здійснюватися, а не просто відкладатися на найкращі часи.

Для того, щоб ваш тиждень був продуктивним, використовуйте блокнот. Перевірено, так справи робляться швидше!

[product_gallery id=455243]