З року в рік ми робимо безліч помилок, які шкодять природі.
Передсвяткова пора може затьмаритися через пізно куплені подарунки, складнощі у виборі вбрання або приготування особливих страв. Але ці проблеми ніщо порівняно з втратою, яку ми приносимо довкіллю, задовольняючи свої потреби. Розповідаємо, як зустріти Новий рік екологічно.
Читайте також: 7 beauty-подарунків на Новий рік для себе коханої
Питання про те, яка ялинка екологічніша — жива чи штучна, споконвічне. Одні кажуть, що практичніше і довговічніше рік у рік використовувати штучну, інші наполягають, що живу. Жоден із цих варіантів до кінця не ідеальний, але вихід є.
Для вирощування ялинки, яка стоятиме в приміщенні не більше місяця, потрібно від 7 до 10 років. Для цього часто використовуються пестициди та добрива, що згодом забруднюють повітря, землю, воду.
Щоб вже точно не нашкодити природі і навіть навпаки, допомогти їй краще вибрати ялинку в горщику, яка не пожовкне через місяць і яку пізніше можна висадити на вулиці. Багато хто купує декоративні ялинки — з металу або інших матеріалів, а потім обмотують гірляндами або вішають вінки замість покупки дерева.
Читайте також: Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей
За даними ООН, щорічно людство викидає третину споживаної їжі, а це близько 1,6 млрд. тонн. Ще близько мільярда людей на планеті страждає від нестачі продуктів харчування. Абсурдність ситуації можна пояснити просто: на прилавках багато товарів, а ми часто купуємо зайве і не встигаємо все це з’їсти.
Перед покупкою продуктів для гуляння складіть список, щоб не купити зайвого і в результаті не викинути половину їжі. А так воно часто буває. Ще краще — порахувати, скільки продуктів потрібно для однієї людини і не купувати більше, ніж зможете з’їсти.
Вгадати з презентом можна лише в тому випадку, якщо ви близькі з людиною або маєте чудову інтуїцію, але навіть за такого розкладу складно передбачати результат. Часто навіть подаровані від душі речі вирушають на сміття, а це збільшує потік відходів.
Принципу «не нашкодь» варто дотримуватися навіть у такому дріб’язковому, здавалося б, справі як вибір подарунків.
Читайте також: 8 неекологічних бьюті-звичок
Яскравий пакувальний папір тішить око і створює атмосферу свята, але потім, як правило, відправляється на звалище і роками розкладається. Не найприємніший результат. Виправити ситуацію можна досить просто, розповідаємо як.
Без гірлянд та кольорового дощу свято не стане святом, але екологічністю всі ці речі не відрізняються.