Закрити
UA
Мода

Як зустріти Новий рік екологічно: головні поради

Поділись:

З року в рік ми робимо безліч помилок, які шкодять природі. 

екологічний новий рік

Передсвяткова пора може затьмаритися через пізно куплені подарунки, складнощі у виборі вбрання або приготування особливих страв. Але ці проблеми ніщо порівняно з втратою, яку ми приносимо довкіллю, задовольняючи свої потреби. Розповідаємо, як зустріти Новий рік екологічно. 

Читайте також: 7 beauty-подарунків на Новий рік для себе коханої

 

екологічна ялинка

Правильна ялинка

Питання про те, яка ялинка екологічніша — жива чи штучна, споконвічне. Одні кажуть, що практичніше і довговічніше рік у рік використовувати штучну, інші наполягають, що живу. Жоден із цих варіантів до кінця не ідеальний, але вихід є. 

Для вирощування ялинки, яка стоятиме в приміщенні не більше місяця, потрібно від 7 до 10 років. Для цього часто використовуються пестициди та добрива, що згодом забруднюють повітря, землю, воду. 

Що робити:

Щоб вже точно не нашкодити природі і навіть навпаки, допомогти їй краще вибрати ялинку в горщику, яка не пожовкне через місяць і яку пізніше можна висадити на вулиці. Багато хто купує декоративні ялинки — з металу або інших матеріалів, а потім обмотують гірляндами або вішають вінки замість покупки дерева. 

Читайте також: Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей

екологічно зустріти новий рік

Їжа

За даними ООН, щорічно людство викидає третину споживаної їжі, а це близько 1,6 млрд. тонн. Ще близько мільярда людей на планеті страждає від нестачі продуктів харчування. Абсурдність ситуації можна пояснити просто: на прилавках багато товарів, а ми часто купуємо зайве і не встигаємо все це з’їсти. 

Що робити:

Перед покупкою продуктів для гуляння складіть список, щоб не купити зайвого і в результаті не викинути половину їжі. А так воно часто буває. Ще краще — порахувати, скільки продуктів потрібно для однієї людини і не купувати більше, ніж зможете з’їсти. 

  • Зупиніть свій вибір на сезонних продуктах місцевого виробництва. Це допоможе зменшити вуглецевий слід. 
  • Купуйте продукти оптом та на ринках. Це і дешевше і допоможе зменшити кількість упаковки. 
  • Під час застілля не використовуйте одноразовий посуд. 

posts-to-db-Фото 4

Подарунки

Вгадати з презентом можна лише в тому випадку, якщо ви близькі з людиною або маєте чудову інтуїцію, але навіть за такого розкладу складно передбачати результат. Часто навіть подаровані від душі речі вирушають на сміття, а це збільшує потік відходів.

Принципу «не нашкодь» варто дотримуватися навіть у такому дріб’язковому, здавалося б, справі як вибір подарунків. 

Що робити:

  • Будьте простіше. Один, але хороший подарунок набагато кращий, ніж кілька дрібниць, вибраних нашвидкуруч. 
  • Хенд мейд. У дитинстві, коли ми дарували батькам свої вироби, здавалося, що найкращий подарунок – той, який зроблений своїми руками. Але ми виросли і стали більш матеріальними, тому малюнки та слони із пластиліну вже не актуальні. Натомість можна подарувати плід свого хобі, наприклад, трендовий светр оверсайз, пов’язаний вручну, наволочку, шапку, портрет близької людини або запис своїх пісень. 
  • Шукайте подарунки з натуральних компонентів

Читайте також: 8 неекологічних бьюті-звичок

posts-to-db-Фото 5

Упаковка подарунків

Яскравий пакувальний папір тішить око і створює атмосферу свята, але потім, як правило, відправляється на звалище і роками розкладається. Не найприємніший результат. Виправити ситуацію можна досить просто, розповідаємо як. 

Що робити:

  • Упакуйте подарунок у старі ноти (це буде особливо ефектно, якщо людина причетна до музичної сфери) або вирізки з журналів, газет. 
  • Зібрати всі подарунки можна в багаторазовий кошик із соломи або іншого матеріалу.
  • Відкриваючи подарунки, упаковані у стандартний обгортковий папір, збережіть весь декор, у тому числі банти та стрічки для наступного року. 

posts-to-db-Фото 6

Декор житла

Без гірлянд та кольорового дощу свято не стане святом, але екологічністю всі ці речі не відрізняються. 

Що робити:

  • З року в рік. Регулярно використовуйте ті самі прикраси, а не викидайте їх. За умови акуратної експлуатації декор може бути придатним не один рік.
  • Своїми руками. Хендмейд прикраси для будинку можна зробити зі шматків яскравої тканини, що залишилася, вирізок з газет і журналів. Не варто думати, що це буде дуже просто. 
  • Барахолки. Не секрет, що нові прикраси та іграшки для ялинки стоять чимало, але якщо пройтися вінтажними місцями свого міста, можна знайти багато цікавого, у тому числі іграшки практично один в один з дитинства.