UA
RU

Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей

Редагувати переклад
2019 можна сміливо проводжати під девізом «Бути еко-свідомим - круто». Тема екології зараз у всіх на слуху. І якщо одні просто ловлять «хайп» на ній, інші дійсно переживають за майбутнє нашої планети.

Якими еко-подіями запам'ятався рік, що минає?

Емоційний виступ Грети Тунберг на саміті ООН

Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей-Фото 1

Якби вручали «Оскар» у галузі екології, то в 2019 році його, безумовно, отримала б 16-річна школярка зі Швеції — Грета Тунберг. Після її емоційного виступу на кліматичному саміті ООН у Нью-Йорку у вересні про неї тільки й кажуть. А деякі, як Леонардо Ді Капріо, наприклад, записалися у її фанати.

Читайте також: ЗВІДКИ ВЗЯЛАСЯ ГРЕТА ТУНБЕРГ, І ЯК 16-річна ДІВЧИНКА МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ВЕСЬ СВІТ?

Під час свого виступу дівчинка звинуватила світових лідерів у бездіяльності. Мовляв, вони взагалі не замислюються про загибель екосистем, а цікавляться лише грошима та економічним зростанням, аніж позбавили її нормального здорового дитинства. "Вам це не зійде з рук", - звернулася вона до 60 політиків, які були присутні на офіційному рауті. Після такої мови багато хто припустив, що Грета – чийсь продуманий політичний піар-хід.

Світові еко-протести

Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей-Фото 2

Цього року світ охопили еко-мітинги. Дедалі більше активістів виходить на вулиці з масштабними маршами протесту проти урядів, які нічого не роблять щодо покращення екології. Серед протестувальників – люди різного віку, включаючи навіть школярів. Нерідко такі акції закінчуються арештами. Проте еко-активісти продовжують боротьбу за збереження природи та захист нашої планети. До них приєднуються і зірки. Наприклад, Джо Фонд.

Читайте також: ЗІРКИ, ЯКІ ОПИНЯЛИСЯ ЗА ҐРАТАМИ ЧЕРЕЗ СВОЇ ПОГЛЯДИ

81-річна актриса – затята захисниця екосистеми. У жовтні 2019-го разом із організацією Oil Change International вона вийшла до стін Капітолію США та виступала за використання альтернативних ресурсів енергії, за що була затримана. До речі, тема захисту екології близька не лише селебріті, а й монаршим особам. Так, на початку жовтня в Лондоні було заарештовано і 63-річну принцесу Бельгії Марія-Есмеральда. Королівська особа приєдналася до еко-руху Extinction Rebellion, який звертає увагу суспільства на проблеми зміни клімату. Варто зазначити, що такі акції стали набирати обертів саме після виступу на саміті ООН шведської школярки Грети Тунберг.

Еко-осяяння світу моди

Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей-Фото 3

Еко-тематикою перейнялася і fashion-індустрія. Так, все частіше можна почути у модному світі термін sustainability fashion (стійка мода). Мас-маркети та люксові бренди активно відмовляються від натурального хутра чи шкіри, створюючи речі з морського пластику, наприклад.

Читайте також: вісім головних еко-термінів, які повинні знати всі

До того ж, напередодні саміту G7 у Франції, у серпні 2019-го, найбільші світові модні та текстильні компанії підписали так званий пакт моди, який зобов'язує сторони знизити негативний вплив їхньої діяльності на навколишнє середовище. Так, Armani, H&M Group, Kermer, Hermes, Ralph Lauren, Stella McCartney, Gucci, Saint Laurent, Alexander McQueen та інші бренди протягом наступних тридцяти років зобов'язуються дотримуватись принципів сталої екологічної моди.

Відмова від «пакетів із пакетиками»

Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей-Фото 4

На початку весни 2019 року світові ЗМІ облетіла звістка, що на Філіппінах загинув кит, у шлунку якого знайшли 40 кілограмів пластикових пакетів. Ця подія породила нову хвилю боротьби з поліетиленовими пакетиками, пластиковими трубочками, пляшками та склянками.

Читайте також: ЧИМ ЗАМЕНІТИ ПАКЕТИ: АВОСЬКІ, ШОПЕРИ, МІШЕЧКИ І БЕЗРАЗМІРНІ СУМКИ

Багато кафе замінили пластикові на бамбукові трубочки, а також пропонують знижку на каву take-way, якщо ви берете свою чашку. Супермаркети відмовляються від поліетиленових пакетів на користь паперових чи тканинних. Хоча покупцям дуже складно не піддатися спокусі взяти додому шарудливий пакет, все-таки це можливо. До того ж якщо зважити на той факт, що користуємося ми ним від сили годину, просто щоб донести покупки додому. Потім його викидаємо, не замислюючись, що розкладатиметься він 400 років. В одному лише Києві на рік використовується два мільярди пакетів. І лише 5% із них потрапляють на переробку. Все інше викидається разом із рештою сміття, відзначають у Національній екологічній раді України.

Автор: Олена Худенко

Статті на тему