UA
  RU

  Екологічні злочини росії: негативні наслідки, яких не довелося довго чекати

  Редагувати переклад

  Війна забирає у нас не лише можливість жити спокійно, а й травмує нашу багату екосистему.

  Всі ми щодня говоримо про те, скільки людей постраждало від повномасштабного вторгнення росії на територію України, які перемоги наших військ над агресором, співчуваємо окупованим містам та селам, але так мало уваги приділяємо втрат, які росія своїми діями завдаватиме екології України.

  Всім відомо, що екологія не ділиться на ділянки, тобто, якщо негативне вплив на неї відбувається на нашій землі, це не означає, що екологічна катастрофа не зачепить інших країн. Ні! Все в природі взаємопов'язано і всі ті екологічні злочини, які вчиняє росія зараз над нашим чорноземом, акваторією та екосистемою в цілому почуває весь світ.

  Не ядерною зброєю єдиною небезпечна ця війна. Видавництво The Guardian поспілкувалось з екологами та біологами і прийшли до висновку, що постійні вибухи, викиди небезпечних речовин у воді морів та річок, використання хімічної зброї та інші причини це принесли свої наслідки.

  Під загрозою 14 водно-болотяних угідь

  Активні бої проходили і зараз проходять на південному напрямку, а там розмістила велика кількість водно-болотяних об'єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО і є важливе екологічне значення. Олександр Краснолуцький, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України розповів, що майже 400 000 гектарів знаходяться під потенційною загрозою.

  Майже 400 000 га та 14 Рамсарських угідь вдоль берегової лінії та нижньої течії Дніпра знаходяться під загрозою.

  Читайте також: Sustainable Guide: Глобальний договір ООН в Україні: «Росія нищить українське довкілля. Але бізнес готовий цьому протидіяти»

  Екологічні злочини росії: негативні наслідки, яких не довелося довго чекати-Фото 1

  Фото:@ingvar_erik//unsplash.com

  Знищення популяції рідкісних видів птахів

  Ще у 2014 році, коли російський десант висадився косі Крива Коса у національному парку Меотида, а це надзвичайно чутливий екологічний об'єкт, за ніч було знищено найбільше в Європі гніздування зникаючої чайки Палладі.

  Іван Русек, український еколог, також повідомив, що 200 бомб, які особисто йому вдалося нарахувати під час повномасштабного вторгнення, сильно потривожили водоплавних птиц під час їх міграції та гніздування, таких як далматинські пелікани.

  Як правило, ми маємо від 1000 до 1500 білих пеліканів, які мигрують з Африки. Зараз у нас лише 300. Вони дуже бояться бомбардувань,

  – каже еколог.

  Екологічні злочини росії: негативні наслідки, яких не довелося довго чекати-Фото 2

  Фото:@MaksymTymchyk/unsplash.com

  Руйнування екосистеми південного узбережжя

  Використання зброї, будь-якого формату, передбачає викид небезпечних хімічних речовин, на кшталт тротилу. І хоча, шкода від них буде відчутна пізніше, зараз ми вже маємо певні негативні наслідки. Особливо потерпіла 40-метрова Кінбурнська коса у Чорноморському біосферному заповіднику. На початку травня ракети спричинили пожежі, які не могли загасити більше тижня, тому через це було знищено велику територію незайманої природи та представників рослин та тварин. Окупованій довкіллі загрожують не лише бойові дії, але й неможливість природоохоронних органів отримати доступ до зруйнованих війною територій для фіксації наслідків.

  Також не варто забувати про масову загибель дельфінів у Чорному морі, а також в акваторії Туреччини та Болгарії. Особливо у критичному стані знаходиться завод “Азовсталь”, який може забруднити води Азовського моря великою кількістю небезпечного сірководню, якщо зруйнують спеціальну технічну споруду.

  Дивлячись на всі ці злочини російських військових, хочеться звернутися до українців та попросити не погіршувати і без того хитку екологічну ситуацію в Україні. Давайте разом сортувати сміття правильно, не загрязнювати навколишнє середовище, економно використовувати водні ресурси та електрику, обирати шопери та багаторазові пакети, надавати перевагу електросамокату чи велосипеду замість автівки.

  Статті на тему