Закрити
UA
Мода

Вище, швидше, сильніше: як змусити мозок працювати ефективніше

Поділись:

Щоб демонструвати чудеса кмітливості, необов’язково бути генієм чи мати найвищі показники IQ. Іноді достатньо кількох нескладних вправ.

posts-to-db-Фото 1

Для того, щоб бути в хорошій фізичній формі, потрібно справно відвідувати спортзал, стежити за харчуванням та відпочинком. Проте багато хто забуває, що подібні вправи потрібні не тільки нашому тілу, а й мозку. Чи помічали ви коли-небудь, що наша свідомість дуже любить нові завдання та виконує їх з ентузіазмом? Але з часом, коли завдання переходять у розряд рутини, вирішувати їх стає не так цікаво, і наш мозок переключається на пошук нових викликів. Вся справа в тому, що мислення, як і м’язи, постійно потребує тренування, щоб не втрачати здатності до запам’ятовування та творчості. Навантажуючи мозок новими, нетривіальними завданнями, ми створюємо ланцюжки нейронних зв’язків, які допомагають завжди бути на висоті.

Читайте також: Ігри розуму: чому ми готові йти за натовпом та інші парадокси свідомості

Ми зібрали кілька корисних вправ, які можуть стати чудовою «зарядкою для розуму». Їх виконання не дозволить розслабитися та перестати розвиватися.

posts-to-db-Фото 2

Шульга і правша

Ефективно перемикати мозок можна навіть за допомогою такого простого маневру, як зміна робочої руки. Наприклад, якщо ви правша, спробуйте розмішати цукор у чаї лівою рукою, і навпаки.

Органи відчуттів

Незвичайні «тренування» органів чуття ефективно допомагають тримати в тонусі та мозок. Можна, наприклад, виробити звичку дізнаватися про нові запахи – спецій, аромамасел або тієї ж кави. Намагайтеся “знайомитися” з новими ароматами поступово, вдихаючи кожну їхню нотку. Крім того, періодично можна намагатися “обходитися” без зору. Наприклад, акуратно ходіть у темній кімнаті по пам’яті або вчитеся розрізняти монети різної гідності на дотик. Ці «скіли», на думку вчених, сприяють розвитку мозку.

Читайте також: Як це працює: цікаві факти про головний мозок

posts-to-db-Фото 3

Вигадуйте рими

Вправа розширить ваш словниковий запас. Крім того, не забувайте час від часу розгадувати ребуси та головоломки. Користь від них справді є.

Читайте вголос

Відкриваючи перед сном улюблену книгу, прочитайте кілька сторінок уголос або попросіть улюбленого вам почитати. Під час цих активностей «включається» права півкуля мозку, що відповідає за творчість.

Світ «нагору ногами»

Щоб активувати праву півкулю, можна періодично розглядати фотографії, написані слова або наявні предмети, розташувавши їх нагору ногами. У такому разі мозок просто змушений вийти із зони комфорту та обробити незвичну інформацію.

Ці вправи далеко не межа. Ви можете вигадувати власні способи та методи «зарядки» мозку та активізації розумових процесів. Головне – не зупинятись на досягнутому.