Якщо раніше єдиним методом отримання не лише доходу, а й додаткових монет був майнінг, то сьогодні на зміну йому прийшов стейкінг криптовалюти. Ці два способи повністю відрізняються не лише за принципом роботи, а й за своєю природою. При виборі методики, яка підійде саме вам, потрібно визначити властивості та особливості кожного процесу, відмінні риси та перспективи.
Один із найпопулярніших ресурсів, де на даний момент реалізований та успішно функціонує криптодепозит, а незабаром з’явиться і стейкінг – криптобіржа WhiteBIT. На майданчиках, де вже доступний staking, ви можете ознайомитися з унікальними програмами вибору тривалості вкладу та іншими характеристиками. Сьогодні стейкінг поступово витісняє майнінг, повністю реформуючи ринок цифрових активів унікальним підходом до зростання доходності.
Стейкінг крипти – це процедура участі в мережі блокчейну шляхом блокування своїх цифрових валют з метою підтримки безпеки мережі та отримання нагороди за свою участь. Стейкінг – це процес, в основі якого лежить консенсусний алгоритм Proof-of-Stake (PoS) на відміну від алгоритму Proof-of-Work (PoW), який використовується у таких криптовалютах як Bitcoin.
У PoS-системі володіння певною кількістю криптоактивів дозволяє користувачам створювати нові блоки та перевіряти транзакції. У цьому процесі користувач блокує свої кошти на певний період часу, щоб отримати можливість створювати нові блоки або голосувати за блоки інших учасників мережі. За свою участь він одержує нагороду у вигляді додаткових монет чи комісійних зборів. Стейкінг особливо популярний при роботі з такими популярними цифровими валютами як:
Щоб уникнути ризиків, пов’язаних з безпекою активів та стійкості платформи для стейкінгу, необхідно правильно вибирати ресурс, ґрунтуючись на його ліквідності та безперебійності роботи.
Пара ETH/USDT та утримання інших монет – це популярна та прибуткова процедура, затребуваність якої сьогодні дуже висока. Це зумовлено наступними перевагами:
Однією з головних переваг стейкінгу є можливість отримання винагороди за участь у мережі. Учасники, які блокують свої криптоактиви, одержують нагороду у вигляді додаткової крипти або комісійних зборів. Це може бути гарним пасивним способом заробітку.
Стекінг криптовалюти сприяє зміцненню безпеки блокчейну. Користувачі, які беруть участь у процесі, мають право створювати нові блоки або брати участь у процесі голосування за блоки інших учасників. Для успішної атаки на мережу знадобиться значна кількість стейкованих засобів, що робить таку атаку дорогою і менш ймовірною.
Отримуючи нагороди, учасники намагаються утримувати свої монети замість того, щоб продавати їх. Це допомагає стримувати курс, захищаючи котирування від сильних вагань.
Учасники можуть блокувати свої кошти на певний час та отримувати нагороду за цей період. Це може бути привабливим для інвесторів, які прагнуть утримувати активи на тривалий час з метою пасивного доходу.
Якщо вас цікавить при утриманні криптовалюти, як заробити без продажу, необхідно розглянути два основні варіанти – стейкінг і майнінг. У чому суттєва відмінність цих двох підходів:
Майнінг зазвичай заснований на алгоритмі Proof-of-Work (PoW), тоді як стейкінг використовує алгоритм Proof-of-Stake (PoS) або його варіації. У PoW-системі майнери вирішують складні математичні завдання, щоб підтвердити транзакції та створити нові блоки. У PoS-системі користувачі блокують свої кошти як стейк та отримують можливість створювати нові блоки або голосувати за блоки інших учасників. Відповідно, стейкінг – екологічніший, простіше і не вимагає фінансових вкладень, а заробіток на стейкінгу – гарантований.
Майнінг вимагає значних обчислювальних ресурсів, потужного обладнання (ASIC-майнери для PoW) та споживає велику кількість енергії для вирішення складних завдань. Стейкінг не потребує потужностей і не передбачає енергетичних витрат, оскільки основна вимога полягає у блокуванні коштів.
Відмінності в методиках також торкнулися інших характеристик. Серед них виділяють такі особливості:
У майнінгу на крипті заробіток будується на винагороді за створення нового блоку. Зазвичай його отримує один майнер, який першим успішно вирішить завдання. У стейкінгу нагорода розподіляється серед учасників, які заблокували свої кошти у стейкінгу, пропорційно їхньому внеску. Чим більше коштів утримано та тимчасово заблоковано, тим вищий прибуток.
Майнінг забезпечує безпеку блокчейна через обчислювальну потужність, необхідну проведення атаки на мережу. Стейкінг також сприяє безпеці мережі, потребуючи великої кількості заблокованих засобів для успішної атаки. Відповідно проводити такі операції невигідно. Не варто забувати, що майнінг схильний до таких атак, як 51% атака, в той час як стейкінг більш стійкий до подібних навантажень.
На крипті заробіток такими методиками залежить від того, який спосіб ви оберете. Якщо ви хочете отримувати максимум при мінімумі вкладень, краще зупинитися на стейкінгу. Ще один варіант вибору рішення – визначитися з тим, що таке фармінг. Такого роду технологія передбачає схожі зі стейкінгом характеристики, але при цьому має характерний характер.