Як перестати мучити себе думками, що все буде погано? Ми ділимося секретами, як вбити у собі симптоми катастрофізації.
Це може звучати як вигадане слово, але катастрофізація — справжній розлад із серйозними наслідками для психічного здоров’я. Головним симптомом цього захворювання є опис найгіршого сценарію для кожної можливої ситуації. Наприклад, ви починаєте переживати, що вас звільнять щоразу, коли викликає бос або як тільки у вас з’являється кашель, відразу ж виникають думки про пневмонію або інші страшні захворювання. Знайомо? Тоді читайте нижче, як можна допомогти.
Ви можете відчути полегшення, коли дізнаєтеся, що це може бути частково пов’язане з вашою особистістю. Чи кажуть вам друзі чи сім’я, що ви надто драматизуєте чи надто переживаєте за все? Катастрофізація виникає на тлі вашої уяви, яка набуває звичайної ситуації і доводить її до крайності протягом декількох секунд.
Читайте також: 7 ЕФЕКТИВНИХ СПОСОБІВ ПОБОРОТИ ПОЧУТТЯ ТРИВОГИ
Катастрофізація також може бути звичкою вашого мислення, коли думки автоматично набувають катастрофічних масштабів і відбуваються без вашого відома. Цю звичку можна зламати за допомогою терапії.
Визначальним чинником катастрофізації є наші реальні життєві обставини, бо, як ми їх сприймаємо.
Є кілька речей, які допоможуть вам впоратися із критичним мисленням:
1. Простежте, коли ви катастрофізуєте. Це пов’язано з певними подіями/людями/ситуаціями? Запишіть це для подальшого аналізу.
2. Можливо, у вас виникають такі думки у певний час чи день? Якщо так, то також занотуйте це.
3. Визначте конкретні катастрофічні думки та, як зазначено вище, запишіть їх.
4. Опишіть ваші думки прикметниками: жахливі, страшні, кошмарні, катастрофічні, щоб надалі було легше дати оцінку.
5. Запитайте себе, чи можете ви дійсно розрізнити:
Читайте також: ЯК РОЗІЗНАТИ ДЕПРЕСІЮ: ОСНОВНІ СИМПТОМИ І 5 СПОСОБІВ ЇХ ЛІКУВАННЯ
З цими записами правильніше буде звернутися до профільного лікаря, але, якщо такої можливості немає, тоді сядьте в тихому місці і спробуйте зробити аналіз своїм думкам. Ми впевнені, що така процедура допоможе вам по-новому подивитися на розлад з іншого боку.
Фото: unsplash.com