Ми поговорили з мандрівником та co-founderом годинника крамниці Timeshop Славою Машталіром про те, що його надихає в людях, буддизмі, експериментах та любові до блошиних ринків.
– Що для вас означає поняття “нова маскулінність”? Яким має бути «справжній чоловік»?
— Я проти ідей традиційної маскулінності, адже вирішення питань методами агресії та домінування шкодять чоловікові та його оточенню. Справжній чоловік може бути будь-ким. Якщо називати когось несправжнім чоловіком, це вже дискримінація.
Найголовніше — це чесність, щирість із цим світом і із самим собою, тому заганяти себе у нав’язані суспільством рамки неправильно.
— Які життєві уроки дали вам батьки?
— Найголовніша життєва філософія, яку я від них отримав – не втрачати почуття гумору та вміти від душі посміятися. Це дуже допомагає у справах, дозволяє легко ставитися до складних питань, не втрачати самовладання, впадаючи в стрес. На практиці виходить «заразити» таким підходом і близьких людей, колег по роботі. Я обожнюю Антона Павловича Чехова, його світогляд та гумор, а разом із батьками ми любимо ходити на виступи Михайла Жванецького (мої улюблені розповіді – «Одеський телефон» та «Я не можу в черзі стояти»).
Читайте також: ЧОЛОВІК КАЖЕ: СПІВАК KHAYAT
— У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»?
— Швидше, були моменти, коли жив в одній реальності, а потім усвідомив, що світ набагато просторіший. У мене так було кілька разів у подорожах, наприклад, у печерах Аджанти та в Гімалаях у храмах ченців Тибету. Дуже потужні енергетичні місця. Буддиська філософія цікавила мене з раннього дитинства, коли я займався східними єдиноборствами, тому потрапивши до найдавніших і найсильніших вогнищ буддизму, мій світ значно розширився.
— Що найбільше вас драйвіт: у житті, роботі, стосунках?
— Подобаються складні завдання та пошук альтернативних рішень до них, подобається шукати некласичний підхід. Коли багатьом здається, що ситуація безвихідна, а ти берешся за неї з новим підходом, пробуєш, ризикуєш. Я б назвав це авантюризмом у певному сенсі, але у позитивному ключі.
Драйвлять зміни, які дають абсолютно нові відчуття, а успіх стимулює так само, як і невдачі, що дозволяють набути цінного особистого досвіду.
— Як ви думаєте, ви вже знайшли себе?
— Я впевнений, що ще не до кінця, і мені це подобається. Люблю експериментувати щодо багатьох речей, рішень у роботі, побуті, своєму стилі та зовнішньому вигляді. Я думаю, що знайти себе — це бути в гармонії із собою та з навколишнім світом, скластися з ним, як пазл.
Читайте також: ЧОЛОВІК КАЖЕ: ШЕФ-КУХАР ІЛЛЯ ДЕМКОВСЬКИЙ
— Якими критеріями ви міряєте успіх?
— Я думаю, що успіх — це знайти своє призначення, отримувати задоволення від того, що ти робиш, планувати цілі, знаходити ресурси для їхнього досягнення та насолоджуватися процесом.
Є один приклад: на Новий рік я опинився в Марокко в чудовому місці – пляжі Лезгіра. Зупинився в готелі, господарем якого був літній чоловік, років 70-ти, який займався всім на світі – від реєстрації та ремонту замків, до приготування свіжовиловленої риби. У ньому була разюча енергійність. Безпосередньо в новорічну ніч він організував один великий стіл з видом на океан для всіх постояльців і виніс як частування два величезні торти. Вони були дуже незвичайні, майстерно зроблені і смачні, і сервірував він їх якось по-особливому. Я запитав його, хто їх готував, і тоді він розповів свою історію. Виявляється, він раніше був шеф-кухарем у кондитерському ресторані вищого класу в Рабаті та займався тортами все своє життя. Вийшовши на пенсію, він відкрив невеликий готель на березі і із задоволенням тішить солодощами гостей та друзів. Коли наприкінці новорічної ночі він сидів і дивився на океан, я зрозумів, що його продуктивність, енергійність, оптимізм цілком підходять для виміру успіху.
– Як виглядає ваш стандартний день?
— Мій день минає ритмічно: я чергую справи різного характеру, перемикаюся з аналітичної, монотонної частини роботи на креативну, що дозволяє бути ефективнішим. Сфера продажів, де я працюю (годинний магазин Timeshop) зараз, як і багато хто, поводиться непередбачено, тому постійно з’являються різні нові завдання.
Читайте також: ЧОЛОВІК КАЖЕ: Викладач ГЛІБ БУРЯК
– Які якості у партнері для вас важливі? Яка людина ніколи не буде поруч з вами?
— Для мене в партнері важливі якості, які я хотів би покращувати в самому собі — любов до експериментів, розвиток. Дуже не люблю лінивих людей, які легко опускають руки, не люблю людей, які прагнуть лише матеріальних цілей. Хоча загалом я відкритий до людей, у кожному можу побачити щось особливе, люблю спілкуватися, отримую задоволення, коли зустрічаю новий світогляд.
— Чого б ви не відмовилися ні за що на світі?
— Не зміг би відмовитися від комунікації, спілкування з людьми, у цьому я знаходжу великий ресурс для себе. У кожній своїй поїздці, чи то відрядження, чи відпочинок, я завжди планую візит на місцевий блошиний ринок, більше не заради самих покупок, а заради спілкування, щоб відчути людей. Загалом, так, я не зміг би відмовитися від барахолок (Сміється).