Закрити
UA
Мода

ООН призначив спеціальну представницю для розслідування сексуальних злочинів, скоєних окупантами

Поділись:

Відтепер, про це не тільки будуть говорити, а й карати за це.

Спеціальна представниця ООН Праміла Паттен прибула до України, щоб задокументувати всі сексуальні злочини, скоєні рашистами та почати розслідування.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Людмила Денісова (@denisovaombudsman)

Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради з прав людини, зустрілась зі спеціальним представником генерального секретаря ООН з питань сексуального насилля в умовах війни Прамілою Паттен, з якою обговорили можливості відстежування сексуального насилля, скоєного російськими військовими, розслідування цих справ, а також підтримки нашої держави в цьому питанні.

Людмила Денісова розказала представниці ООН, що в Україні стартувала гаряча лінія Уповноваженого для надання психологічної підтримки. Вона була започаткована спільно з ЮНІСЕФ і стартувала 1 квітня. На лінію вже звернулись близько 700 осіб і всі розповідали про жахливий досвід взаємодії з російськими окупантами після звільнення міст на Київщині.

Також Денісова зазначила, що частіше всього особи говорили про тілесні тортури, знущання та статеве насилля,та тільки одиниці погоджувалися, щоб деталі їхнього досвіду були оприлюднені та передані до передані до подальшого розслідування.

Оскільки злочини сексуального характеру належать до тих, про які зазвичай публічно не повідомляють, це ускладнює надання допомоги постраждалим та переслідування винних. Зійшлися на важливості створення умов для комплексної допомоги постраждалим від сексуального насильства, з метою уникнення повторної травматизації потерпілих під час їхнього спілкування з правоохоронними органами,

– повідомила омбудсменка.

Читайте також: Просто сказати: як змінити своє ставлення до ситуації, що зараз відбувається в Україні

Праміла Паттен заявила, що готова надавати необхідну підтримку Україні у питанні розслідування сексуального насилля під час війни, надавати необхідну допомогу постраждалим та оперативно реагувати на нові випадки подібного злочину.