Стилістика “хіпі”, розглянута у ключі тенденцій 2020 року, – принти, бохо-елементи та прозорі скла.
Продовжуємо рубрику, яка допомагає вам створювати аутфіти, як у улюблених героїнь з фільмів та серіалів Сьогодні у поле нашого зору потрапив нещодавній хіт Hulu – Телефільм “Місіс Америка”. Для тих, хто ще не встиг вивчити всі 9 серій, насичених політичним життям та протистояннями консерваторів та демократів, пропонуємо надихнутися стилем серіалу та приголомшливою грою Кейт Бланшетт та Роуз Бірн. Героїня останньої та цікавить нас сьогодні у контексті образу сильної та незалежної жінки.
У серіалі Бірн грає відому американську феміністку, журналістку та політичного лідера – Глорію Стайнемо. Ця ключова персона 60-х та 70-х років XX століття вплинула на становище жінок у світі, як жодна інша активістка руху. Право на аборт, використання контрацептивів, контроль патріархального суспільства саме цими проблемами займалася Стайнемо на зорі справжнього радикального фемінізму.
Крім того, що Глорія була неймовірно популярною рольовою моделлю, і досі залишається відомим політиком, вона також була дуже яскравою представницею свого покоління. Якщо ще є чоловіки, які вважають, що феміністки мало цікавляться модою, то архівні фото Стайнемо розкриють їм очі на правдивий стан речей.
У серіалі “Місіс Америка” Глорія виглядає набагато ефектніше, ніж у житті, а все завдяки Роуз Бірняка справедливо визнана однією з найкрасивіших жінок сучасності. Розкриваємо секрети оригінального стилю Глорії Стайнемо, вивчаємо концепцію бохо-шику і повторюємо образ найефектнішої феміністки XX століття
Знаковим елементом образу Глорії Стайнемо є її легендарні окуляри-авіатори із кольоровими стеклами. Вона не знімала їх ні в редакції, ні на політичних зборах, ні на зустрічах із журналістами. Особливо цікаво те, як саме вона воліла носити — чіпляючи аксесуаром передні пасма і надаючи овалу обличчя ще більш чітку форму. Жоден феміністичний мітинг 70-х років XX століття не обходився без Глорії – в “авіаторах” з синім склом і з впевненістю в правоті своїх суджень.
Традиційний візерунок “Турецький огірок” має гарну назву “пейслі”. Незважаючи на те, що класичний східний принт носили жителі сучасних Ірану та Іраку ще на початку ІІІ століття, у Європі він став популярним лише у ХІХ столітті. Втім, до 1970-х років про “плейслі” всі благополучно забули. Саме тоді “турецький огірок” стає символом руху “хіпі”. І все завдяки гурту The Beatles, який повернув популярність орнаменту, взявши його як скарб з індійського Рішикеша. Глорія Стайнемо була дівчиною дуже стильною, а тому залишити без уваги візерунок, який різко став з’являтися всюди, вона не зуміла.
Читай також: NO Season Season: Українському тижні моди у 2020 році бути
Робота в редакції власного видання, постійні політичні мітинги, зустрічі із соратницями та опонентами — Глорія Стайнемо перебувала у вічному русі. Тому класична шпилька ніяк не підходила протягом її життя – доводилося вибирати зручніші, але не менш стильні моделі взуття. Класичні босоніжки з безліччю ремінців на квадратному підборі – ваша данина легендарному стилю фемінізму ікони.
Стилістикабохо-шику” становила більшу частину гардеробу Глорії Стайнем. І це не дивно, адже тодішні знаменитості віддавали перевагу саме цій розкутій і вільній від умовності моді. Безліч фенечок, дзвінкі металеві кольє, масивні кільця – шанувальники бохо-течі дотримувалися тієї думки, що прикрас має бути багато. Вам ми пропонуємо зробити вибір на користь масивного кольє з металу з античною монетою-талісманом. Можете доповнювати аксесуар безліччю ланцюжків з бісеру на свій розсуд.
Читай також: Рольові моделі: Створюємо образ як у героїні серіалу “Корона”
Ще одна непереборна пристрасть поціновувачів вільного бохо-шику – хутряні вироби, накидки з пір’я, відверте розкіш. Якщо куртка героїні Роуз Бірн із серіалу “Місіс Америка” здається вам надто яскравою, то можете легко замінити текстурний пух на класичне хутро. Краще екологічно правильний — гуманне ставлення до тварин все ще актуальне зараз, як і за часів хіпі.
Незважаючи на те, що Глорія Стайнемо втілювала ідеалізований образ типової жінки-бос, вона також залишалася фанаткою абсолютного дівчинка-Стилю. Фенечки, аксесуари, каблуки (нехай і комфортні) — це знакові елементи гардеробу феміністки. Висока зайнятість та відповідальна посада не дозволяли Стайнемо хизуватися Нью-Йорком з клатчем в руках — доводилося вибирати більш місткі аксесуари. Ми впевнені в тому, що сучасний тренд на “сумку в сумці” припав би до смаку її молодій версії себе.
Глорія Стайнемо довела консерваторам 70-х років минулого століття, що жінка може добре керуватися не лише на кухні зразково-показового будиночка у передмісті. Сильна дівчина вміє визнавати свої помилки, вимагати бажаного, а ще бути недосконалою. Красива, розумна, незалежна і неймовірно активна — частинка Глорії Стайнем має бути в кожній сучасній жінці. Тим більше, що богемна розкіш 70-х років XX століття знову як ніколи актуальна — офісний образ із перчинкою вийде легендарним.