До списку нематеріальної культурної спадщини України додали три елементи. Це буковинський вінок з ковилою, обряд приготування зливаної каші, технологію приготування “Варени”.
Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України три нові позиціЇ. Відтепер тут буде буковинський урочистий вінок з ковилою. Це традиційне ремесло родом із Чернівецької області. Другим елементом став обряд приготування зливаної каші із Карнаухівки Дніпропетровської області. Третій елемент – технологія приготування обрядового напою “Варена”. Цей напій роблять у селі Боромля Охтирського району Сумської області.
Відповідний наказ було під писано 26 липня 2023 року. Далі територіальні громади мають подати плани охорони нових елементів. Вони передбачають передачу знань у спільнотах та підвищення обізнаності, а також подальщі дослідження елементів. До розробки планів буде залучена громадськість.
Раніше до списку нематеріальної культурної спадщини України додали п’ять позицій. Ними стали традиція гуцульського художнього дереворізьблення, традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині. А також ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області, жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті. І ще – традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини
Читайте також: ПИСАНКА Й КОБЗАРСТВО МОЖУТЬ ПОТРАПИТИ ДО СПИСКУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО