Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Національного переліку пʼять нових елементів нематеріальної культурної спадщини України.
У 2008 році Україна ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Головні цілі Конвенції – охорона культурної спадщини, забезпечення поваги до об’єктів, підвищення рівня знань, міжнародне співробництво та допомога.
Нематеріальною культурною спадщиною є звичаї, знання, навички та пов’язані з ними інструменти, предмети й артефакти, визнані спільнотами. Ця спадщина передається від покоління до покоління, постійно відтворюється, відображає історію та формує почуття самобутності.
Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Національного переліку пʼять нових елементів. Це:
1. Традиція рогозоплетіння, яка поширена в селах Щітки та Писарівка Вінницької області
2. Традиція вбирання могильних хрестів у Рівненському Поліссі
3. Приготування української традиційної страви “Голубці”, яка побутує на всій території сучасної України та інших країн, зокрема на території Кіровоградської області
4. Культура традиційного вівчарства Бессарабії та знань, повʼязаних із ним, на території Одеської області
5. Традиція “віншування Василів” у селі Липівка Рогатинської громади Івано-Франківської області
Наразі в переліку нематеріальної культурної спадщини України вже 68 елементів. П’ять з них включено до списків ЮНЕСКО: Петриківський декоративний живопис, Косівська мальована кераміка, кримськотатарський орнамент Орьнек, козацькі пісні Дніпропетровщини, український борщ.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Вінницький обласний центр народної творчості, Міністерство культури та інформаційної політики
Читайте також: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МОЖЕ СТАТИ ЧЕТВЕРТИМ ПРІОРИТЕТОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ