UA
RU

Культурна спадщина може стати четвертим пріоритетом національної безпеки України

Редагувати переклад

Культурну спадщину можуть визначити на законодавчому рівні четвертим пріоритетом національної безпеки України. Про це йдеться у законопроєкті, розробленому Міністерством культури та інформаційної політики України і народними депутатами. 

Культурна спадщина четвертий пріоритет національної безпеки України

У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт № 9072 «Про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо збереження культурної спадщини України та національної пам’яті». Тут одним із пріоритетів національної безпеки визначено збереження культурної спадщини.

Культурна спадщина четвертий пріоритет національної безпеки України

Метою законопроєкту є захист ідентичності України. На загальнодержавному рівні це гарантуватиме захист від людських втрат за національною ознакою, злочинів геноциду, підміни історичних понять, нівелювання традиційних надбань українського народу, руйнації об’єктів культурної спадщини, викрадення культурних цінностей, а також спроб стерти нашу національну пам’ять державою-агресором – російською федерацією.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну окупанти руйнують українські міста, разом із цивільними будівлями нищаться й пам’ятки культури. Очевидно, що однією з цілей країни-агресора є знищення України й українства. 

Культурна спадщина четвертий пріоритет національної безпеки України

На думку авторів законопроєкту, ухвалення документа забезпечить пріоритетне позиціонування культурної спадщини та національної пам’яті як складових національної безпеки. У пояснювальній записці вони зазначили:

«Збереження культурної спадщини в широкому сенсі – це не тільки захист від незаконного знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин, не тільки протидія незаконному проведенню археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об’єктах археологічної спадщини, а й захист духовних цінностей як ідентифікатора самобутності українського народу».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Robert Anasch / Unsplash, Levi Kyiv / Unsplash

Читайте також: СТАРТУЄ ПРОЄКТ #ПОРАНЕНА_КУЛЬТУРА, ЯКИЙ ФІКСУЄ ЗЛОЧИНИ, ВЧИНЕНІ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ РОСІЙСЬКИМИ ЗАГАРБНИКАМИ

Статьи по теме