У люксовому бутику з бокалом ігристого: сім міфів про персонального стиліста
Ще кілька років тому стиліст для переважної більшості був кимось загадковим та недосяжним.
Покоління наших мам та бабусь, загартоване радянським легкопромом, уявляло шопінг зі стилістом як посиденьки в дорогому бутику з бокалом ігристого, та ще й з голови до ніг у пір’ї марабу. Сьогодні ця професія стала ближчою та зрозумілішою, проте її все одно окутує багато міфів. Чи правда послуги стилістів коштують, як новенький Aston Martin? Чи варто звертатися до них, якщо ви не збираєтеся з голови до ніг виряджатися в люксові бренди? І чи означатиме ваш похід до стиліста, що ви самі не спроможні підібрати футболку до спідниці? Разом з проєктом «Всі. Свої» розвінчуємо найпоширеніші міфи про персонального стиліста.
Міф перший. Консультація стиліста — це дуже дорого
Звісно, це трохи дорожче, ніж «урвати» дві кофтинки на сейлі. Але чи будете ви носити ці кофтинки? Чи чекатимете іншого розпродажу, щоб знов «зекономити» та накупити відвертого мотлоху? Питання риторичне. Ми всі грішимо необдуманими покупками та накопичуємо непотрібні нам речі. А стиліст якраз вбереже від цих витрат, підібравши речі, що дійсно працюватимуть на вас, враховуючи професію та стиль життя. Загалом це цілком доступна послуга для тих, кому важливий зовнішній вигляд і враження, яке він справляє.
Міф другий. Після консультації зі стилістом мені доведеться повністю змінити гардероб
За модною назвою «стиліст» криється копітка робота, яка допомагає людям стати впевненішими, навчитися працювати із особливостями своєї зовнішності та врешті-решт прийти до усвідомленого споживання в плані речей. Його головне завдання — розібрати ваш гардероб і замінити те, що вам не підходить за розміром, фасоном чи стилем. Відповідно, вам не доведеться винести на смітник усі свої речі.
Читайте також: ДЕЛО В ШЛЯПЕ: САМЫЕ МОДНЫЕ ГОЛОВНЫЕ УБОРЫ ЭТОГО ЛЕТА
Міф третій. Стиліст — це тільки для людей з красивою фігурою
Той випадок, коли все навпаки. Людям, які мають нестандартну фігуру, спілкування зі стилістом може принести максимум задоволення. Адже саме стиліст знає «магічні секрети», як приховати недоліки та скоригувати силует. І це не якесь шаманство, а знання: професіонал допоможе визначити тип фігури та кольоротип, розповість про пропорції та принцип підбору речей, покаже, як маленькі деталі на кшталт ременя чи заправленої блузки можуть міняти візуальне сприйняття, підбере речі, комплементарні саме до вашої фігури.
Міф четвертий. Якщо я один раз спробую послугу стиліста, то більше не зможу сама купувати собі речі
Стиліст — це не наркотик. Одна консультація або кілька зустрічей на шопінг можуть закрити більшість ваших потреб: стиліст може зібрати капсульні образи під конкретні події, підкаже, як комбінувати ті чи інші речі, порадить, що придбати на певний сезон. І тоді ви отримаєте своєрідний путівник, яким потім зможете користуватися, вирушаючи на шопінг.
Читайте також: МОДНЫЙ УРОК: ВЫБИРАЕМ КОМБИНЕЗОН НА ЛЕТО
Міф п’ятий. На стиліста можна не вчитися, достатньо мати гарний смак
Якщо ви хочете досягти успіху та визнання у будь-якій сфері (не тільки стилістиці), потрібно вчитися та вдосконалюватися щодня. Так вважає стилістка Анна Пономаренко: «Існує поширений міф про те, що стилістом може назватися будь-хто, якщо він чи вона вміє одягати себе та знається на трендах. Так можна працювати до першого клієнта з фігурою та смаками, відмінними від твоїх.
Адже стилістика — це галузь, що включає знання з колористики, дизайну, психології, економіки, етикету. Звичайно, можна вивчати це все самостійно, але краще користуватись досвідом та рекомендаціями людей, що вже пройшли цей шлях. І шукати цікаві теми для самостійних досліджень. Я вчилася на стиліста на майстер-класах Костянтина Богомолова, але не одразу прийшла до усвідомлення того, що хочу бути професійним стилістом. Зараз я завершую навчання у онлайн школі Ольги Чистової. Коли я вирішила зробити стилістику своєю професією, відчула брак професійних знань, особливо у галузі просування себе як бренду та монетизації послуг. Шукала школу, у якій є ці знання, і засновника, близького мені. Не зважаючи на те, що у мене вже був багаж знань з попередніх лекцій, повний курс виявився дуже корисним.
Але одного курсу недостатньо: вчитися потрібно постійно. Тому я відвідую лекції, купую онлайн майстер-класи, читаю блоги та статті відомих стилістів, з якими маю схожі естетичні погляди», — розповідає Анна.
Міф шостий. Стилісти рекомендують завжди найдорожчі речі
Професіонал задає напрямок, радить фасони, кольори, текстури, силуети та поєднання. Купувати речі ви можете хоч в дизайнерських бутиках, хоч в масмаркеті, хоч на секонд-хенді.
Міф сьомий. До стиліста звертаються ті, у кого немає свого смаку
А до хірурга ті, у кого немає свого скальпелю. А до художника ті, у кого немає своїх пензлів. А до будівника ті, у кого немає своєї цегли. Звісно ж, ні. Це звичайна практика — звертатися до професіонала, коли ти хочеш отримати якісні послуги у будь-якій сфері.
Якщо ви давно хотіли попрацювати зі стилістом, але вам щось заважало — є чудова нагода спробувати. У магазинах «Всі. Свої» на Хрещатику, 27 та Lavina Mall з 6 по 12 липня пройде акція «Тиждень зі стилістами». Попередньо зареєструвавшись, власниці картки Visa можуть отримати безкоштовну консультацію стиліста та знижку 15% під час оплати покупок карткою.
Текст: Анастасія Коваленко