UA
RU

День вишиванки: де знайти вишивану сорочку в стилі мілітарі

Редагувати переклад

Кожен третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки. Українська вишивана сорочка — це не просто одяг. Кожна вишивка наповнена змістом. Тут зашифровані обереги, культурні традиції, а також історія.

День Вишиванки у 2024 році Україна знову відзначає під час повномасштабного вторгнення країни-окупанта росії. Сучасні вишиванки все більше виходять у стилі мілітарі.  

Де знайти вишиванку в стилі мілітарі

Українські виробники пропонують вишиванки у стилі мілітарі — сорочки кольору хакі і з промовистими символами. 

Вишиванки M-Tac

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Український бренд M-Tac було засновано під час Революції Гідності, коли в країні почав зростати попит на зручні і якісні тактичні речі. Одяг саме цього бренда найчастіше обирає Президент України. Футболки і кофти M-Tac стали частиною стилю Володимира Зеленського. У 2022 році флісову кофту Президента навіть виставили на аукціон Christie’s. 

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Окрім тактичного одягу M-Tac виробляють й мілітарі-вишиванки. Сорочки пошиті із 100% пропареного льону. Матеріал попередньо замочили, тож речі на сядуть після прання. Вишиванки кольору хакі прикрашені машинною вишивкою. 

Вишиванки Indposhiv

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Першу вишиванку кольору хакі з промовистим орнаментом зробили в Ательє Indposhiv. 24 серпня Володимир Зеленський привітав українців з Днем Незалежності у цій сорочці із вишитими танками. Орнамент по мотивам війни в Україні створила художниця Руфіна Базлова.

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Також в Indposhiv є мілітарі-вишиванки з байрактарами. Цей орнамент — авторства Катерини Лісової. Всі сорочки пошито зі 100% льону. Вишивка зроблена бавовняними нитками.

Вишиванки Etnodim

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Великий вибір мілітарі-вишиванок у популярного українського бренда Etnodim. Наприклад, відома модель Velych, яка також є в гардеробі Володимира Зеленського. Вона прикрашена піксельним орнаментом дубового листя, що символізує стійкість українців і прив’язаність до рідної землі.

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

На моделі «988» зображені символи Київської Русі — Тризуб, знак Володимира Великого, герб Князівства, гілки калини та пшениці, два мечі, які символізують мужність та боротьбу. 

Вишиванки Maruna By Maria 

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Вишиванки Maruna By Maria носять військові. Такі моделі є в гардеробі Валерія Залужного та Сергія Наєва. Дизайнери бренда надихаються традиційними вишивками і поєднують історію із сучасністю.

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

До речі, натхнення для того, щоб зробити вишиванку власноруч, можна знайти на сайті музею Івана Гончара. В розділі «Навчитися» опубліковані схеми кроїв та традиційних вишивок з різних регіонів України.

Вишиванки Zeta Atelier

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

В Zeta Atelier відтворили вишиванку Степана Бандери. Вперше її презентували у 2022 році до Всесвітнього дня вишиванки. Тоді за допомогою акції «Вишиванка — духовна броня українців» дизайнери планували придбати бронежилети для військових, реанімобіль для госпітальєрів та інше спорядження для ЗСУ.

Вишиванки ВишивУбакс

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Ці вишиванки — візуальний символ сьогодення. Творці ВишивУбакс розповідають, що бренд народився на перетині автентичного і актуального, як символ того, за що ми воюємо:

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

«Сотні тисяч Українців зараз стали до лав Сил Оборони, вдягнули піксель і взяли до рук зброю. Вони зробили це, щоб захистити своє право на існування: право говорити українською, право носити вишиванку, право залишатись вільними людьми. Ми створили ВишивУбакс, щоб вони могли з гордістю вдягнути цю сорочку, підкреслюючи, що вони є не просто воїнами, а Українськими воїнами».

Вишиванка в стилі мілітарі де купити

Сорочки ВишивУбакс відповідають стандартам ЗСУ. Тут є всі необхідні липучки, пулери і кишені. Це справжні Ubacs — сорочки під бронежилет (Under Body Armor Combat Shirt), тільки прикрашені вишивкою. Вишиванки пошиті із піксельної тканини, з якої шиють форму ЗСУ. ВишивУбакс носять герої Азову — Дмитро Орест Козацький, Пташка, Павло Вишебаба.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Володимир Зеленський, Instagram / M-Tac, Instagram / Indposhiv, Instagram / Etnodim, Instagram / Maruna By Maria, Instagram / Тетяна Зез, Instagram / ВишивУбакс

Читайте також: ВИШИВАНКА В МОДІ. ВЖЕ БІЛЬШЕ 100 РОКІВ

Статьи по теме