Термін “висока чутливість” останніми роками став особливо популярним. Спробуймо розібратися, що за ним ховається.
Більше 20% населення світу мають високу чутливість. Високочутлива людина вкрай сприйнятлива до емоційних стимулів, чи то позитивне, чи щось негативне. Ця якість сягає корінням у дитинство і супроводжує людину протягом усього її життя.
Отже, які характеристики говорять про те, що ви є високочутливою людиною?
Такі люди частіше відчувають, що майже досягли своєї межі. Тому їхньої реакції нерідко перебільшені, що ускладнює комунікацію із співрозмовником. В області емоцій високочутлива людина може раптово переключитися з позитивних на негативні думки, але можливе і протилежне. Фізично їх тіло також швидше реагує на такі подразники, як неприємні відчуття, відштовхуючий запах або надмірний шум.
Читайте також: ЯК Спілкуватися зі складними людьми
Чуттєва людина несе на своїх плечах “турботи всього світу”. У процесі спілкування він вислуховує інших та дає поради, але найчастіше не він, а співрозмовник транслює свої ідеї. Високочутливі люди – це емоційні губки, тому вони легко поглинають позитивні та негативні емоції оточуючих людей. Ця емпатична сторона робить їх уразливими: вони є легкою здобиччю для маніпуляторів та нарцисичних особистостей.
Кожен хоче почуватися коханим, але це особливо важливо для надчутливих людей. Такі люди постійно шукають когось, з ким зможуть спілкуватися і підтримувати зв’язок. І якщо вже знайшли, то не ладні відпустити. Високочутливі люди не хочуть нікого розчаровувати, бояться залишитися одні і не виправдати чиїсь очікування. Думка інших людей важлива у рішеннях, які гіперчутлива людина приймає щодня.
Читайте також: ЯК ПЕРЕСТАТИ ПАНІКУВАТИ І ПРИЙНЯТИ СВОЮ САМОТНІСТЬ
Дослідження показують, що високочутливі люди використовують праву півкулю частіше, ніж ліву. Саме права півкуля відповідає за емоції та інтуїцію. Тому високочутливі люди, які не завжди навіть навмисно, обирають творчі професії, стаючи художниками, письменниками, фотографами, стилістами. З іншого боку, в їхньому житті немає місця творчому безладді, все підпорядковане певній системі.
Коли чутлива людина критикується, вона сприймає її болісно, навіть якщо вона конструктивна. Проте враження, що така людина вкрай уразлива, може бути оманливою. Головна його особливість у тому, що він довго не може розпрощатися з коментарем і продовжує вигадувати відповіді на захист себе. Цей негативний монолог у голові може тривати кілька днів, кілька тижнів. До того ж, гіперчутлива людина завжди зациклюється на негативній частині критики, упускаючи позитивний фідбек.