UA
RU

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023

Ведучі Євробачення-2023 і зіркові гості обрали для виходу на сцену пісенного конкурсу вбрання від українських дизайнерів. 

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 1

У суботу, 13 травня, у Ліверпулі завершився пісенний конкурс Євробачення-2023. У фіналі перемогла представниця Швеції Loreen із піснею Tattoo. А ось модними триумфаторами конкурсу стали українські дизайнери. Ведучі і зіркові гості обирали вбрання з України. 

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 2

Через повномасштабне вторгнення росії Євробачення-2023 приймала Велика Британія, представник якої минулого року зайняв друге місце. Але конкурс проходив від імені України. Тож однією з ведучих була українка Юлія Саніна. А у фіналі заспівали українські зірки

Юлія Саніна у GUDU, the COAT, Valery Kovalska і Etnodim

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 3

Юлія Саніна для кожного виходу на сцену підготувала яскраві вбрання.

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 4

Глядачі побачили солістку The Hardkiss у сукні сучасної рок-принцеси та костюмі, натхненному сценічними образами Девіда Боуі, від GUDU.

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 5

У фіналі Юлія з’явилася у жовтій сукні від the COAT by Katya Silchenko.

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 6

І у синій сукні від Valery Kovalska.

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 7

На репетиціях Юлію Саніну бачили у зручній сукні-вишиванці Etnodim.

Аліша Діксон у Frolov

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 8

Британська співачка Аліша Діксон, яка також вела Євробачення, у фіналі була у кутюрній сукні Frolov. Український дизайнер так прокоментував це вбрання:

«Її образ про сонце, світанок, тепло та вдячність. Це наша вдячність Великій Британії за її неймовірну підтримку не лише для Євробачення, а й протягом всієї війни».

Грем Нортон у LUVI

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 9

Вбрання ведучому Грему Нортону створив український бренд LUVI. Стилістка Нортона Ліндсі Маклін хотіла виказати свою повагу Україні. LUVI вона знайшла в Instagram і замовила костюм для фіналу. Дизайнерки Вікторія Заграфова та Людмила Седляр розповіли про співпрацю:

«Ми запропонували оздоблення піджаку на основі Борщівської вишивки. Серед численних опцій стилістка пана Нортона обрала вишивку золотом по чорному. Щоб візерунок мерехтів, працювали люрексовою ниткою і бісером. Вишивали напівхрестиком і поєднували із золотим мікростеклярусом — робота зайняла у двох вишивальниць два тижні. Cпілкування проходило виключно он-лайн: примірок не було — натомість були зум-дзвінки й численні фотографії».

Ханна Веддінгем у Guzema

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 10

Ще одна ведуча Євробачення-2023, акторка Ханна Веддінгем була на сцені у прикрасах українського ювелірного бренда Guzema.

Тіна Кароль у Frolov

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 11

Українські артисти, які виступали у фіналі, обрали вбрання від Frolov. Кутюрна сукня Тіни Кароль з вирізом у формі серця символізувала кохання. Ось, що розповіли у Frolov:

«Це сміливий образ безстрашного кохання. Він є, свого роду пророцтвом, що чекає на нас після перемоги. Нашим завданням було, попри весь біль і траур, в яких кожен з нас знаходиться щодня, показати наскільки ми потужні й сильні. І що ми можемо створювати й дарувати красу цьому світу, не зважаючи ні на що».

Джамала у Frolov

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 12

Вбрання Джамали було натхненно материнською силою. У Frolov прокоментували цей образ:

«Її пісня 1944 набула нових сенсів за останні півтора року й стала ще більш актуальною, що хотілося підкреслити візуально. По кольоровій гамі образ перегукується з переможним костюмом Джамали 2016 року. І цього разу він знову про перемогу, але іншу, ту, на яку чекаємо не лише ми, але весь світ – перемогу України у війні».

TVORCHI у Frolov

Тріумф українських дизайнерів на сцені Євробачення-2023-Фото 13

Також Frolov зробили сценічні вбрання для представників України на Євробаченні-2023 — гурту TVORCHI. Дует Джеффрі Кенні і Андрія Гуцуляка заспівали пісню Heart of Steel. Саме тому, за задумом Frolov, центральним елементом костюмів стало сталеве українське серце:

«Концепція сталевого характеру та сили українців, перш за все, втілена у вишитому вручну сталевому рукаві Джеффрі. Всі інші образи також втілюють в собі символи українського традиційного костюму. Вишивка, яка використовувалася в одязі козацької старшини, натхненням для штанів танцюристів стали шаровари. А загальні силуети образів відсилають до стилістики одягу княжої доби. Таким чином, у образах ми реконструювали силу і міць нашої країни та наших воїнів, завдяки яким ми можемо жити, працювати й представляти Україну на міжнародній платформі Євробачення».

Go_A у Helena Romanova

Євробачення-2023 українські дизайнери

Солістка гурту Go_A Катерина Павленко була у вбранні від українського бренда Helena Romanova. Образ був натхнений метаморфозами метелика Данаїда монарх. Вбрання символізувало переродження та оновлення. Костюм складався з білої корсетної сукні зі шлейфом, чорного глянцевого боді, акцентного наплічного неоново-зеленого аксесуару-накидки, високих зелених рукавичок та каблучки-метелика з дзеркальної сталі.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Corinne Cumming / EBU / Eurovision, Sarah Louise Bennett / EBU / Eurovision, Chloe Hashemi / EBU / Eurovision, Instagram / Julia Sanina

Читатайте також: НАЙКРАЩІ ВБРАННЯ БЕЙОНСЕ ДЛЯ СВІТОВОГО ТУРУ RENAISSANCE

 

 

 

 

 

Статьи по теме