UA
RU

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO

Редагувати переклад
Напередодні зимових свят два відомі проєкти, що багато років послідовно вплітають традиційну українську культуру в сучасний контекст, об’єднались, щоб показати красу різдвяного столу. Результатом колаборації EmbroideredGem та ресторану SHO стала святкова колекція одягу та домашнього текстилю, а також меню вишуканих українських страв.

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 1

На створення колекції «Кролевець» дизайнерку Наталю Кириченко надихнули традиційні кролевецькі рушники, які багато століть залишаються символом Сіверщині — рідного для бренду EmbroideredGem регіону. Для цих рушників характерне поєднання білого і червоного кольорів та багата орнаментика.

На кролевецьких рушниках можна побачити ромби, прямокутники й зигзаги та хрести, восьмикутні зірки «повна рожа» та дерево роду, символічно зображене на рушниках як трійчастий свічник.

«Рушники кролевецьких майстрів давно відомі за межами Україні: на всесвітній виставці в Парижі 1900 року вироби ткачів з міста Кролевець були відзначені срібною нагородою. Це неймовірно красиві вишивки з багатою історією. Напередодні казкового свята Різдва мені захотілось повернути їх у домівки сучасних українців», — каже дизайнерка Наталя Кириченко.

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 2

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 3

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 4

Кролевецькі «коди» пані Наталя перенесла на скатертини, рушники та серветки. Крім того, знакові елементи вишивки прикрашають чоловічі та жіночі сорочки.

До святково убраного столу київський ресторан SHO підготував спеціальне різдвяне меню: запечену качку, фаршированого коропа, пиріжки та кутю за старовинним рецептом.

«З моменту відкриття нашою місією була популяризація традиційної української кухні. Нам важливо показувати гостям розмаїття смаків з різних куточків нашої країни. Напередодні Різдва в SHO з’явилось спеціальне меню, в якому ми зібрали головні святкові блюда різних часів – кожен гість знайде щось для себе», — каже шеф-кухар ресторану.  

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 5

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 6

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 7

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 8

Кролевець: святкова колекція одягу та домашнього декору з колаборації EmbroideredGem х SHO-Фото 9

Читайте також: ЗВʼЯЗОК ПОКОЛІНЬ. BAGLLET ПРЕЗЕНТУЄ НОВУ КАПСУЛЬНУ КОЛЕКЦІЮ

Статьи по теме