Від Харкова до Косова: традиційні українські орнаменти в новій колекції бренду CHERNIKOVA
Вишивка, що об’єднує всю Україну.
Орнаменти вишивок з кожного куточка України сьогодні мають неабияке значення. В час, коли ворог прагне розділити нашу країну, бренд вишитого та етнічного одягу CHERNIKOVA збирає елементи традиційних візерунків з різних міст в одній колекції під назвою «Єднання».
На сукнях, пальтах, жакетах та сорочках дизайнерка Любов Чернікова розмістила орнамент художниці Олесі Вакуленко з Харкова, яка сьогодні вимушено покинула свій дім з маленькою дитиною, орнамент художниці Марини Маряренко, яка працює в техніці петриківський розпис та елементи візерунка з полтавського рушника Дерево Роду.
Читайте також: #моякультурнаброня: fashion-варіації за мотивами українських народних пісень від JUL
Особливе місце в колекції також посідає ткана тканина ручної роботи, виготовлена студенткою Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. Художня ідея авторських тканин Ясінської Анни полягає у творчій інтерпретації народних традиційних тканин для гуцульських сумок «дзьобанок». Дрібновзірцеві технології ручного ткацтва є актуальними і сьогодні.
У тканинах Ясінської використані дрібновзірцеві переплетення та кольорове снування, однак запропоновано авторський колорит, який базується на червоному, чорному та білому кольорах. Таким чином збережено технологію виготовлення традиційної народної тканини та розроблено інноваційний принцип інтерпретації джерела творчості. Ми використали цю тканину для створення костюмів,
— коментує ідею тканини Чернікова.
Дизайнерка також працювала з оксамитом на шовковій основі, з якого пошиті сукня та стьобана жилетка, та старовинним домотканим полотном верета, з якого зробили пальта та костюми.
Нову колекцію CHERNIKOVA доповнює кампейн, знятий в мальовничих лісах та полях Прикарпаття.
Над кампейном працювали:
Фотограф Таня Мосс
Стиліст Марина Мартинів
Продюсер та піар супровід Наталі Чуловська
Моделі Іра Самуляк, Віолетта Вакарчук