Закрити
UA
Життя

4 міфи про танцівників, або чому нам усім варто повчитися у людей, які танцюють

Поділись:

Танцювальна спільнота, як і багато інших, пов’язаних з певним видом творчої діяльності, є досить закритою. Тут є свій професійний жаргон, свої жарти, зрозумілі лише танцівникам, і, звичайно, свої міфи, якими нагородило суспільство.

Сьогодні ми поговорили з художнім керівником платформи сучасного танцю Totem Крістіною Шишкарьовою про найпоширеніші з них і, можливо, розвіємо деякі.

posts-to-db-Фото 1

Міф 1. Танцівники мало їдять

Невірно.

Танець дуже енерговитратна діяльність. Середній танцівник активно працює у залі від 3 до 7 годин на день, щодня, шість разів на тиждень. За такого графіка потрібне постійне поповнення тіла калоріями. Крім того, наша робота вимагає сили та еластичності всіх груп м’язів, а також міцності кісток та зв’язкового апарату. Тому тут можна говорити більше про правильне і збалансоване харчування, ніж про якісь жорсткі дієти або голодування. Безумовно, є фанати, які морять себе голодом, але тим самим вони руйнують свій головний інструмент — тіло.

Танцівники стрункі, тому що вони багато фізично та емоційно вкладаються, а не тому, що мало їдять.

Звичку харчуватися збалансовано можна забрати собі і людям, які не танцюють.

posts-to-db-Фото 2

Міф 2. Більшість чоловіків-танцівників – нетрадиційної сексуальної орієнтації

Невірно.

У танцювальному середовищі стільки ж геїв, як і в інших видах людської діяльності. Просто танцювальне ком’юніті завжди було більш толерантним до секс-меншин і в нас бути геєм не соромно, не страшно і не треба приховувати це від інших. Танець ніяк не впливає на вибір людини своєї сексуальної орієнтації. Тут швидше навпаки, ті геї, які хочуть почуватися вільними й у творчості та в житті, обирають такі професії, в яких можуть реалізовувати себе без зайвого тиску з боку громадськості.

Непогано б цю толерантну модель втілювати всім нам та у сучасному світі.

Читайте також: ЛІТО БАЛЕТА: БІОГРАФІЇ ЗІРОК ТАНЦЯ, ЩО КОШТУЄ ПРОЧИСТИ НА ВІДПОЧИНКУ

posts-to-db-Фото 3

Міф 3. Танцівники мало заробляють

Невірно.

Як і в будь-якій іншій професії, мало заробляють ті, хто погано працює або не вміє «продати» свої навички.

Професійний танцівник розумний, сильний, освічений, проникливий, має високі показники емоційного інтелекту і широкий кругозір. Такий фахівець має широкий набір важливих якостей і може їх застосовувати не тільки в цій професії, а й у багатьох інших.

Крім того, можна відкрити в собі ще талант постановника або педагога і працювати до самої смерті або поки не набридне. Є танцівники, які ближче до кінця кар’єри легко перекваліфікуються на реабілітологів, режисерів, фотографів, операторів, художників тощо. Часто буває так, що поєднують усе це з танцювальною діяльністю.

Різносторонні інтереси — це те, чому також можна повчитися у танцівників.

Читайте також: ЧОМУ БАЛЕТ АСОЦІЮЄТЬСЯ З ПАЧКОЮ?

posts-to-db-Фото 4

Міф 4. У багатьох танцівників «зіркова хвороба»

Невірно.

У танці ми багато рефлексуємо і вивчаємо різні сторони своєї особистості, формуючи собі ясне ставлення до явищ, які у нашому житті. Крім того, це ставлення ми безпосередньо транслюємо на сцені, проживаючи, усвідомлюючи та трансформуючи цей досвід.

Танцівник з дитинства вчиться чути своє тіло і те, що йому “говорять” тіла інших. У нього завжди є потреба висловитися, використовуючи тілесну мову, зрозумілу кожній людині на цій планеті. Танець – ідеальний спосіб комунікації.

У період тотальної віртуалізації нашого життя комунікативні навички – це величезна цінність. Про це не слід забувати всім нам.

І насамкінець хочеться розповісти про те, чому танець є відмінним інструментом для розвитку мозку.

За результатами досліджень провідних нейробіологів з’ясувалося, що людина отримала свій складний мозок лише завдяки тому, що почала еволюціонувати у напрямі складних рухів. Грубо кажучи, саме складний рух, пов’язаний з іншими когнітивними функціями, ми зобов’язані появі людини, як «господаря цього світу».

Танець – це один із найскладніших видів фізичної діяльності людини, в якій він розвивається до нескінченності.
Тож танцюйте та еволюціонуйте далі!