У новому році настав час попрощатися зі застарілими трендами!
Якщо на 2019 рік ви запланували косметичний ремонт, тоді у нас є для вас парочка стильних ідей. Тож давайте спочатку розберемося з антитрендами у дизайні інтер’єру, а потім підберемо для них альтернативи.
Довгий час нейтральний колір стін радував око, але тепер ми втомилися і готові до чогось феєричного та кардинально нового. 2018 був не першим за рахунком, коли ми схилялися перед сліпучими білими стінами (особливо чітко це можна простежити в Instagram). І нехай чистота та лаконічність цього кольору завжди буде розумним та привабливим рішенням для певних просторів, ми знову готові до кольору – і прогнозується, що 2019 рік забезпечить нам це.
Якщо ви відчуваєте, що задихаєтеся в стінах, пофарбованих мінімалістичними, нейтральними кольорами, які були популярні протягом останніх кількох років, то тепер у вас є шанс повернутися в багато пофарбовані інтер’єри – і ми маємо на увазі не лише яскраві основні кольори. Найближчим часом очікуйте побачити стіни в темних тонах, прикрашені дорогоцінним камінням меблі та сплески кольору в несподіваних деталях декору.
Подібно до білого кольору, вже кілька років на плаву тримається ще одна тенденція, яку ми назвали б «індустріальна простота». Можливо, у вашому будинку і не було предметів у цьому стилі, що на краще, адже тепер він поступається своїм місцем на п’єдесталі наступному «вічному» тренду — вінтажу. Проте ризикуємо сказати, що ви бачили представників індустріальної простоти в новомодних кав’ярнях та барах, а ще – у журналах з декору інтер’єру. Скажімо чесно, ми вже встигли втомитися від цієї «лампочки Едісона», дротів та металевих каркасів!
До 2019 року ми дозріли до унікального вінтажного стилю, який особливо яскраво виявить себе у світильниках. Лампи з молочного скла, закуті в підставки із приглушеного металу, тепер будуть скрізь, тож будьте готові! Якщо вам подобається легкість, яка притаманна світильникам у стилі «індустріальна простота», розгляньте можливість заміни бляклого металу на латунь або хром. Додавання текстури за допомогою дерев’яних елементів – ще один спосіб “полегшити” важкий вінтаж.
Читайте також: ПРАВИЛА ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРА, ЯКИМИ КЕРІВНИЦЮЮТЬСЯ ФРАНЦУЗИ
Ми вже готові оголосити війну білому, але не готові йти на поступки та шукати компроміс у рожевому міленіалі. Це один із тих ледь уловимих відтінків, який міг би зробити перехід від нейтральної гами до соковитої більш плавним, але ми хочемо радикальності. А ще не погодимося з тим, що це ідеальний відтінок світло-рожевого, який підійде всім і до всього.
Гірчично-жовтий швидко став топовим новим кольором цього року, і не дарма. На відміну від рожевого міленіалу, він не такий одноманітний: його спектр починається від оливково-жовтого і закінчується золотим. Він може приміряти нейтральну роль у більш приглушеній формі та стати акцентним кольором, який добре поєднується з іншими відтінками – від блідо-блакитного та лавандового до бордового та хвойного зеленого. Не кажучи вже про те, що гірчично-жовтий впишеться і в сучасний, і більш традиційний простір.
З того часу, як у 2007 році відбулася прем’єра серіалу «Божевільні», меблі та декор у стилі «модерн середини століття» стали дуже популярними. Чисті лінії і простота цього стилю до того ж виявилися співзвучними скандинавському мінімалізму, який опанував нашими серцями ще кілька сезонів тому. Тим не менш, ми відчуваємо, що це перетворилося на мейнстрім, а значить і втратило якусь самобутність. Занадто багато декору та меблів в одному стилі може швидко надати інтер’єру відчуття одномірності, тому ми готові зробити паузу та переключитися на щось інше.
Наступний стиль меблів, який має взяти штурмом 2019 – арт-деко. Це посилання до епохи Гетсбі, коли мінімалізм був у пошані. А ось що в пошані, так це геометричні візерунки та плавні вигини, розкішні матеріали та тканини, і загалом більш жіночний, гламурний вигляд, ніж ми могли спостерігати у модерну середини століття. Нехай арт-деко у всій його красі не для вас, але наголосити на цьому стилі цілком можливо.
Читайте також: УВАГА НА ДЕТАЛІ: СТИЛЬНІ ІДЕЇ ДЛЯ ВАННОЇ КІМНАТИ
Instagram та Pinterest повністю змінили те, як ми бачимо дизайну будинку. Раніше ми могли отримати порцію натхнення завдяки інтер’єрним журналам, а потім цілий місяць чекати наступного випуску, а тепер лише одного кліку достатньо для нескінченного інспірейшну. Проте є тут і свій мінус: блогери, дизайнери і навіть ЗМІ стали жертвами свого роду гри в імітацію, мета якої — робити те, що матиме попит. Але нам не хочеться заходити в гості до подруги і потрапляти в свою ж вітальню. Ми за індивідуальність!
Цього року ми закликаємо вас кинути виклик своїй стрічці та зайнятися пошуком нових дизайнерів та облікових записів, які є уособленням індивідуального стилю. Досить влаштовувати своє житло, як під копірку! Не бійтеся робити те, що раніше ніде не бачили, адже це ваш вдома, це ваша душа. Ви ніколи не знаєте, куди вас заведе поклик серця і які глибини у вас розкриє, так що не противіться йому, а слідуйте.