Склали список того, що потрібно взяти з собою у відпустку, а про аптечку не забули?
Босоніжки на низькому ходу, дві пари на підборах, чотири купальники, сукня на кожен день, сукня на вихід, косметичка та прикраси. А про «тривожну валізку» мандрівника ви подумали? Аптечка має бути з вами скрізь і завжди, питання у тому, що саме туди покласти.
Антигістамінні препарати ефективні проти алергії, сверблячки, шкірних висипань та укусів комах, тому варто взяти з собою упаковку. Тим більше, якщо ви знаєте, що у відпустці знайомитиметеся з місцевою кухнею або напоями.
Будьте уважні: деякі антигістамінні препарати, наприклад, хлорфенамін, викликають сонливість, тому їх слід приймати обережно, особливо за кермом. Сучасні засоби, такі як лоратадин, не є седативними. Ліки із цими антигістамінними компонентами доступні без рецепта в аптеці.
Читайте також: ВАЖЛИВО ЗНАТИ: З ЯКИМИ ПРОБЛЕМАМИ МОЖНА Зіткнутися в ПОДОРОЖІ і як їх вирішити
Незнайома їжа та вода можуть викликати гостру запор. Проносне можна використовувати в короткостроковій перспективі. Його можна взяти у вигляді супозиторіїв, пігулок або сиропів. Запор найкраще запобігати за допомогою дієти з високим вмістом клітковини та рідини.
Якщо ви страждаєте від діареї під час подорожей, важливо, щоб вона залишалася під контролем. Так що краще запастися платівкою таблеток від розладу.
В екстрених випадках багато фахівців у галузі подорожей також рекомендують приймати одну таблетку по 500 мг антибіотика ципрофлоксацину. Ці ліки можна купити тільки за рецептом, і ви повинні обговорити його використання з лікарем, перш ніж відправитися в ті місця, де діарея може вас застати.
Лікарські засоби, такі як лоперамід, можуть використовуватися для короткочасного лікування легкої діареї та можуть бути корисними при поїздках.
Якщо у вас підвищена шлункова кислотність, схильність до печії та відчуття печіння при вживанні в їжу продуктів та напоїв з гострим смаком, прийміть антацид – препарат, який зніме перераховані вище симптоми.
Знеболювальні незамінні при головному, м’язовому, зубному та менструальному болю. Прийміть ліки, які містять аспірин, парацетамол або ібупрофен. Пам’ятайте, що ліки, що містять кодеїн, можуть стати причиною арешту та конфіскації в деяких арабських країнах, будьте обережні!
Блістерні упаковки зручніші для транспортування ліків, тому що таблетки мають властивість поглинати вологу з повітря і ставати неефективними.
Презервативи хорошої якості, як і раніше, є найкращим способом зниження ймовірності небажаної вагітності або зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, такими як герпес, папіломи та СНІД. Не полінуйтеся і захопіть їх, мало що!
Читайте також: КИШЕНІ ПОМОЧНИКИ: КОРИСНІ РЕСУРСИ, ЯКІ ПРИГОДУЮТЬСЯ В ПОДОРОЖІ
Візьміть із собою дезінфікуючий засіб для шкіри, наприклад, невелику пляшку хлоргексидину. Антисептичні серветки також вам знадобляться. Бінт та пластирі корисно мати під рукою на випадок поранення, навіть несуттєвого. А якщо у вас у планах тривалі піші прогулянки, то без пластиру просто не обійтися.
Для запобігання сонячним опікам використовуйте сонцезахисний крем з високим сонцезахисним фактором SPF. Натуральний засіб з алое віра може полегшити будь-яке почервоніння після прийняття сонячних ванн.
Місцеві анестетики та знеболюючий гель можуть бути корисними при вирішенні проблем, спричинених сильним опіком.
Невеликий цифровий термометр зручний у подорожі, щоб одразу визначити високу температуру. Ножиці та пінцет також можуть виявитися корисними.
Дискомфорт, викликаний заколисуванням в літаку, автомобілі або на судні, можна запобігти за допомогою антигістамінних препаратів. Фармацевт може порадити, які підходять саме вам. Як альтернативу спробуйте спеціальні пластирі.
Сподіваємося, що вам не доведеться користуватися аптечкою під час відпустки, але, як то кажуть: «Краще перечекати, ніж недомогти!»
Фото: unsplash.com