UA
RU

З якими проблемами можна зіткнутися у подорожі та як їх вирішити

Редагувати переклад
Попереджений значить озброєний. Щодо подорожей ця приказка теж актуальна. 
З якими проблемами можна зіткнутися в подорожі і як їх вирішити?

@derekrliang

Кожна подорож несе за собою гору проблем, вирішення яких не завжди таке просте, як може здатися на перший погляд. Наприклад, якщо ви стикалися з овербукінгом або літали транзитом, то могли втратити не один десяток нервових клітин. Розповідаємо, які ще проблеми можуть чекати на мандрівників і пропонуємо способи вирішення. 

Читайте також: 8 кращих напрямків для подорожей у 2019

Втрата документів

Документи можна втратити і в рідній країні, але за законом підлості це обов'язково станеться в самий невідповідний момент, наприклад, у подорожі. Без паспорта ви не зможете полетіти і навіть поїхати поїздом або автобусом назад додому, а якщо захочете переночувати в готелі, то тільки відважний господар прийме вас до себе. 

Як вирішити проблему: ще перед подорожжю радимо зробити копію паспорта, щоб у разі втрати документів ви змогли підтвердити свою особу. Зверніться до посольства, де допоможуть вам відновити документи, наявність копій прискорить цей процес.

З якими проблемами можна зіткнутися в подорожі і як їх вирішити?

@gypsea_lust

Культура іншої країни

Неправильний одяг, зайві жести або неправильна поведінка в храмах може призвести до найнесподіваніших наслідків. Ставтеся до культури та традицій іншої країни з повагою, інакше вам можуть загрожувати не лише косі погляди від місцевих жителів, але й дещо гірше, наприклад, бійка, суперечка або штраф. 

Як вирішити проблему: Перш ніж поїхати до іншої країни, ознайомтеся з її культурними особливостями. Східні країни припускають відповідний одяг, а деякі музеї чи пам'ятки культури – особлива поведінка. 

Читайте також: Корисні ресурси, які стануть у нагоді в подорожі

Скасування або затримка рейсу

Погодьтеся, навіть процес покупки квитка, а тим більше моніторингу цін, гідний як мінімум оплесків від усіх мандрівників, але це ще півбіди. Найстрашніше починається, коли довгоочікуваний рейс скасовують або затримують. Багато хто через незнання своїх прав втрачає великі суми грошей і спізнюється на рейси. Одна річ, коли ви летитьте у відпустку (хоча це теж не дуже приємно) і можете дозволити собі нікуди не поспішати, а інша – коли спізнюєтеся на робочу зустріч за кордоном. 

Як вирішити проблему: агресія та сварки з працівниками аеропорту у разі скасування або затримки рейсу не допоможуть, підходити до вирішення проблеми варто зі свіжою головою та допомогою професіоналів. Наприклад, звернутися до спеціалізованих сервісів. Один з них - Airhelp - аналізує дані щодо вашого рейсу і перевіряє, можете ви отримати компенсацію чи ні. 

З якими проблемами можна зіткнутися в подорожі і як їх вирішити?

@taramilktea

Овербукінг

Овербукінг - це надбронювання. Таке відбувається, коли занадто багато пасажирів купують квитки на рейс, але полетіти зможуть не всі через брак місць. Таким чином, перевізники перестраховуються, а страждають у результаті ні в чому безневинні пасажири. 

Як вирішити проблему: варто приїхати в аеропорт заздалегідь, щоб зареєструватися і без паніки чекати на свій рейс. Якщо ви все-таки спізнилися, то є ризик не відлетіти вчасно. Тоді можна вимагати компенсацію або вимагати перельоту іншим рейсом. 

Читайте також: Чому варто відправитися в одиночну подорож (і на які моменти звернути увагу)

Мовний бар'єр

У багатьох країнах, навіть європейських, англійську мову можна почути не так часто. Арабські країни, азіатські, Індія, Шрі-Ланка, Італія і навіть Іспанія - це лише малий перелік місць, де знання англійської вам не допоможе. 

Як вирішити проблему: вивчити нову мову прямо перед подорожжю ви навряд чи зможете, навіть якщо маєте безліч талантів, тому заздалегідь дізнайтеся, розуміють англійську в країні, в яку ви прямуєте. Якщо ні, то вихід із ситуації один: використовувати онлайн-перекладач та мову жестів. 

Втрата багажу

З якими проблемами можна зіткнутися в подорожі і як їх вирішити?

@carasantana

Не всі рейси передбачають наявність багажу у пасажирів, тому іноді мандрівники обходяться лише ручною поклажею. Втім, це навіть на краще, бо в такому разі не загрожує втрата валізи. Але навіть якщо цей страшний сон стався з вами наяву і всі пляжні вбрання невідомо куди зникли, є спосіб повернути їх. 

Як вирішити проблему: зверніться до служби пошуку багажу в самому аеропорту. Вам доведеться заповнити кілька документів, зберегти квиток та митну декларацію, а потім чекати на результати. Якщо багаж безслідно пропав, звертайтеся за допомогою до Airhelp. Компанія допоможе з поверненням багажу або компенсацією за втрату, але є кілька важливих нюансів. Якщо валіза була втрачена, потрібно надати чеки на речі, які в ній знаходилися.

Статті на тему