UA
  RU

  Ніщо не забуто: Фільми та серіали про Чорнобиль

  Редагувати переклад

  Трагедія, яка сколихнула весь світ 36 років тому.


  На тлі всього, що відбувається зараз на території Батьківщини, ми не забуваємо про те, що залишило “біле пятно” у нашій історії. Трагедію на Чорнобильській атомній електростанції.

  Кожного року, 26 квітня, українці вшановують пам'ять тих, хто загинув під час вибуху на ЧАЕС. Згадую, як ще у шкільні роки цього дня завжди звучали бузки і всі вчилися одягати протигази та робити ватно-марлеві пов'язки. Пройшло багато часу, але звук сирен знову звучить в околицях Прип'яті, а ватно-марлеві пов'язки змінилися на захисні маски. 36 років, як Чорнобиль не придатний для життя та став місцем, яке надихає сценаристів на створення трагічних сюжетів. Редакція Marie Claire підготувала добірку фільмів та серіалів про цю трагедію в нашій історії.


  Дзін Чорнобиля

  Документальний фільм, який вийшов одразу, як сталася аварія на ЧАЕС. Документалісти зафільмували всі деталі, такі як дезінфекція будинків, коментарі свідків та людей, які були безпосередньо причетні до запобігання пожежі на ЧАЕС. Цей фільм пройшов складний шлях, адже його спочатку запретила комісія, яка виявляла причини трагедії у Прип'яті, але пізніше фільм потрапивши на сторінки “Книги рекордів Гіннеса”, як документальна стрічка, яку побачивши весь світ, адже її транслювали по телебаченню кожної країни.

  Міні-серіал “Метелики”


  Серіал знятий українською кінокомпанією Film.Ua заслуговує на вашу увагу. За сюжетом дві сестри повертаються до рідних у місто Прип'ять, але вони так і не доїхали, адже їхня автівка зламалась у лісі біля атомної електростанції. Саме цієї ночі і стався вибух. Трагічна історія, про кохання, відданість та рятувальників, які намагалися загасити пожежу та ліквідувати наслідки на ЧАЕС.

  Читайте також: Фільм-відкриття Каннського кінофестивалю більше не називатиметься «Z»

  Міні-серіал "Чорнобиль"  Всім відомий серіал від HBO не потребує зайвої реклами, адже його, певно, бачив кожен. Реалістична картинка та правдиві факти, які неможливо ігнорувати. За основу сюжету серіалу було взято книгу “Чорнобильська молитва” Світлані Олексійович.

  Битва за Чорнобиль


  Документальні фільми, як ніщо інше, детально демонструють причини та наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС. Discovery зібрало унікальні світлини фотографа Ігоря Костіна, який зміг задокументувати все, що відбувалося на ЧАЕС, незважаючи на загрозу здоров'ю, також у фільмі можна побачити інтерв'ю з Микитою Горбачовим та інші деталі, які проливають світло на Чорнобильську трагедію.

  Серце Чорнобиля

  Тяжка і трагічна картина, в якій розповідається про дітей України та Білорусі, які отримали величезну дозу радіації після аварії на ЧАЕС. Американські кінематографісти поставили за мету показати не тільки те, що відбувалося на годині 26 квітня 1986 року, а й наслідки цієї техногенної катастрофи. Фільм базується на подорожі Аді Роша, ірландця, який заснував Чорнобильський дитячий проект, що досліджував тенденцію захворювань дітей після опромінення.


  Чорнобильські бабусі

  Трагічні розповіді жінок похилого віку, які повернулися після евакуації із зони відчуження. Вони діляться своїм життєвим досвідом та історіями про те, як їм живеться на території, яка вважається непридатною для життя.

  Статті на тему