Невтішні цифри міжнародної організації Global Footprint Network.
У 2019 році День екологічного боргу, коли людство витратило природні ресурси, що відновлюються за рік, настав рекордно рано — 29 липня. Про це повідомила міжнародна організація Global Footprint Network. Наприклад, минулого року річний запас ресурсів було вичерпано 1 серпня.
Читайте також: Як скоротити кількість пластику у повсякденному житті
День екологічного боргу – це день, коли у планети закінчуються відновлювані за рік ресурси, що означає наступне: людство братиме у природи “в кредит” воду, повітря тощо. Це призводить до зникнення тварин, рослин, лісів, накопичення вуглекислого газу атмосфері. Останнє призводить до зміни клімату та екстремальних змін погоди.
Людство використовує природу у 1,75 рази швидше, ніж екосистема нашої планети може відновитись. Це схоже використання ресурсів 1,75 Землі. Перевищення стало можливим, тому що ми виснажуємо наш природний капітал, що ставить під загрозу майбутню ресурсну безпеку людства.
– Коментують вчені.
Екологічний обов’язок почали розраховувати з 1970-х. Тоді дефіцит ресурсів був лише два дні, але з кожним роком він постійно зсувається.
Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні
29 липня – середній показник у всьому світі, у кожній країні день екологічного боргу настає у різний час. Для цього вчені підраховують, скільки кожна країна витрачає природні ресурси і як вони відновлюються. Наприклад, в Україні він настав 24 липня.